Aplikatory stomatologiczne i pędzelki

W tej kategorii znajdują się pędzelki i aplikatory stomatologiczne do precyzyjnej aplikacji, przenoszenia, mieszania preparatów oraz materiałów stomatologicznych w tym: standardowe aplikatory, aplikatory z pędzelkiem, aplikatory mikro z uchwytem, aplikatory elastyczne czy metalowe, mikropędzelki, pędzelki przeznaczone do bondingu oraz do modelowania powierzchni. Kategorię uzupełniają akcesoria takie jak: uchwyty do pędzelków, gąbki do aplikacji, szpatułki do mieszania, dozowniki aplikatorów czy paski ścierne. Występują w różnych rozmiarach i kolorystyce, dzięki czemu nadają się do oznaczania etapów w procedurach wieloetapowych. Dostępne w naszym asortymencie aplikatory i pędzelki pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Produkty wysokiej jakości pomagające w codziennej pracy znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 6,00 zł - 625,00 zł

Produkty: 54

Aplikatory i pędzelki - zastosowanie

Aplikatory stomatologiczne pomagają w osiągnięciu optymalnego balansu pracy gabinetów i klinik stomatologicznych w trakcie zabiegów. Specjalistyczne aplikatory dentystyczne ułatwiają nanoszenie różnych preparatów, służących do wstępnej obróbki szkliwa, bondingu, wytrawiania czy znieczuleń. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i elastycznością. Pozwalają na przenoszenie oraz nakładanie dokładnie odmierzonej ilości określonego materiału stomatologicznego. Końcówka z włókniny nie wchłania wilgoci i posiada gładką powierzchnię. Umożliwi to precyzyjne aplikowanie różnorodnych materiałów stomatologicznych. Pędzelki doskonale sprawdzają się do aplikowania wytrawiaczy, materiałów wiążących, podkładów do wypełnień, lakierów fluorowych czy płynów do tamowania krwawień, jak również do oznaczania ognisk próchnicy lub płynów do uszczelniania bruzd i szczelin.

Czym charakteryzuje się bonding zębów?

Bonding to nieinwazyjna metoda odbudowy kształtu zębów przy pomocy żywicy kompozytowej, mający na celu kosmetyczną korektę uśmiechu poprzez rekonstrukcję powierzchni zęba lub kilku zębów wysoce estetycznym materiałem kompozytowym. Zabieg bondingu przebiega w kilku etapach. W pierwszym kroku specjalista dokładnie czyści zęby pacjenta, następnie musi wytrawić szkliwo łagodnym kwasem – trwa to kilkanaście sekund. Na przygotowane i oczyszczone zęby, dentysta nakłada żywicę kompozytową, która odcieniem dopasowana jest do naszego uzębienia. Następnym krokiem jest naświetlanie lampą polimeryzacyjna. Bonding stosuje się w przypadku niewielkiego uszkodzenia zębów: odkruszenia, pęknięcia, przebarwienia zębów, plamy na zębach, niedorozwoje szkliwa lub w celu zmiany ich kształtu.