- -81,00 zł
Wybielanie gabinetowe zębów
Procedura profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym zaczyna się od dokładnego ustalenia koloru zębów oraz od określenia możliwego do uzyskania efektu. Metoda umożliwia zarówno wybielanie zębów martwych, jak i żywych. W ciągu godziny, możliwe jest uzyskanie koloru zębów różniącego się o 5-8 tonów. Do przeprowadzenia zabiegu w gabinecie wykorzystywane są specjalistyczne lampy wybielające oraz żele wybielające o wysokim stężeniu, których działanie wzmacnia się naświetlaniem lampą. Wybielanie gabinetowe jest zdecydowanie najszybszą metodą wybielania zębów. Prawidłowo przeprowadzony proces wybielania pod kontrolą lekarza czy higienistki zapewni bezpieczeństwo dla szkliwa zębów. Dostępne w naszym asortymencie materiały do wybielania pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Profesjonalne produkty wysokiej jakości znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.
Produkty: 17
- -150,00 zł
Zestaw BEYOND MAX5 SOLUTION do wybielania (bez koferdamu)
- -73,00 zł
- -3,00 zł
Chwilowo niedostępne
Chwilowo niedostępne
Charakterystyka wybielania zębów metodą gabinetową
Dużą zaletą wybielania w gabinecie jest natychmiastowy efekt, natomiast jest on mniej trwały niż w przypadku wybielania nakładkowego. Zabiegi wybielania laserem lub lampą są najbardziej popularne, jednak są to zabiegi, które mogą być stosowane u osób z idealnie zadbanym uzębieniem. Wybielanie gabinetowe dotyczy zarówno zębów martwych, jak i zdrowych. Środki używane w gabinecie mają znacznie wyższe stężenie niż te przeznaczone do wybielania w domu. Światło i temperatura uczestniczące w zabiegu aktywują reakcję rozszczepiania nadtlenku karbamidu i nadtlenku wodoru. W trakcie zabiegu ważna jest dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno pacjenta, jak i lekarza. Zaleca się stosowanie okularów ochronnych oraz koferdamu. Zaletami wybielania gabinetowego są: brak powikłań stawów skroniowo-żuchwowych, ochrona tkanek miękkich przed podrażnieniami, możliwość usunięcia wszystkich typów przebarwień.
Na czym polegają metody wybielania zębów w gabinetach?
W stomatologii obecnie stosuje się wiele metod wybielania zębów za pomocą np. lampy czy laserów. Naświetlanie lampą można podzielić na wybielanie metodę Brite Smile oraz Beyond. Zabieg należy rozpocząć od przygotowania żelu wybielającego, który powinien mieć pH takie samo jak w jamie ustnej pacjenta. Następnie należy zadbać o bezpieczeństwo pacjenta – najczęściej używa się koferdamu do osłony dziąseł i tkanek miękkich. Następnie można przejść do części głównej zabiegu, czyli włączenia lampy i rozpoczęcia naświetlania. Światło powoduje aktywację preparatów. Przy wybielaniu laserowym mechanizm działania jest bardzo podobny do wybielania przy użyciu lampy. Natomiast w tym przypadku żel aktywowany jest za pomocą wiązki promieniowania laserowego. Przez 2-3 dni może wystąpić nadwrażliwość.
Jakie są zalecenia po wykonanym zabiegu wybielania zębów?
Zaleca się, aby pacjent przez dwie doby bezwzględnie utrzymywał „białą dietę”. Należy unikać palenia tytoniu oraz jakichkolwiek pokarmów i napojów, które posiadają barwniki. Dla zmaksymalizowania efektu wybielającego zaleca się, aby pacjent przez 2 tygodnie unikał tego typu pokarmów. Dodatkowe wsparcie kuracji zapewnić mogą specjalne pasty podtrzymujące biel, a w przypadku silnego dyskomfortu wywołanego przez nadwrażliwość zębów – preparat znoszący jej efekty. Aby utrzymać jak najdłużej efekt wybielenia zębów, należy wykonywać stomatologiczne badanie kontrolne nie rzadziej niż co 6 miesięcy, regularnie dbać o higienę jamy ustnej. Należy pamiętać, że wypełnienia kompozytowe, korony, licówki oraz mosty nie ulegną wybieleniu i konieczna może być ich wymiana w celu ich dostosowania do barwy zębów naturalnych po ich wybieleniu.