Dźwignie chirurgiczne stomatologiczne i luksatory

Dźwignie i luksatory

Chirurgia stomatologiczna daje szeroki wachlarz możliwości leczenia w przypadkach, kiedy leczenie zachowawcze czy endodontyczne nie przynosi oczekiwanych efektów. Zabiegi chirurgiczne stanowią mocną podstawę przed późniejszym leczeniem ortodontycznym, protetycznym czy implantologicznym. Stosowanie dźwigni i luksatorów chirurgicznych sprawia, że zabiegi stają się mniej traumatyczne zarówno dla personelu jak i pacjentów. Oferujemy szeroki wybór dźwigni i luksatorów stomatologicznych prostych i zagiętych o różnych rozmiarach. Nasze produkty pochodzą od sprawdzonych i renomowanych producentów jak Carl Martin czy Nauhfcare, którzy wykonują swoje produkty z największą starannością i z wysokiej jakości materiałów.

Kategorie
Filtruj
  • 35,00 zł - 1 226,00 zł

Produkty: 33

Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Luxator L2S

Cena 442,00 zł
Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Luxator L3S

Cena 455,00 zł
Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Zestaw Luxatorów

Cena 1 664,00 zł
Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Luxator L5S

Cena 442,00 zł
Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Luxator L5C

Cena 444,00 zł

Rodzaje dźwigni stomatologicznych

Leczenie stomatologiczne wymaga jednoczesnego stosowania wielu elementów składowych. Narzędzia stomatologiczne używane są w każdej dziedzinie stomatologii: w stomatologii zachowawczej, chirurgii, endodoncji, implantologii, anestezjologii, periodontologii, protetyce oraz ortodoncji. Jednymi z narzędzi niezbędnych do płynnej i efektywnej pracy gabinetu stomatologicznego są dźwignie stomatologiczne. Dźwignie działają na zasadzie klina, który powstaje po włożeniu ostrza pomiędzy korzeń, a ścianę zębodołu, pozwala to na poluzowanie tkanki otaczającej ząb. Podstawowy podział to dźwignie proste (Beina, Bertena) oraz boczne (Wintera). Dźwignie można sterylizować w sterylizatorze i wielokrotnie używać. Zabiegi z użyciem narzędzi w większości przypadków klinicznych wymaga użycia znieczuleń stomatologicznych.

Luksatory stomatologiczne 

Luksatory stomatologiczne zbudowane są z ergonomicznej rękojeści oraz części pracującej wykonanej z wysokiej jakości stali chirurgicznej. Zakończone są płaskim ostrzem. Narzędzie wprowadza się w kieszonkę dziąsłową i pod odpowiednim kątem do powierzchni korzenia. Luksator stomatologiczny jest ostrym narzędziem z mniej wklęsłym i cieńszym ostrzem niż dźwignie stomatologiczne. Przeznaczony jest również do przecinania włókien Sharpeya w okolicach więzadła ozębnego i poluzowania zęba przed ekstrakcją. Luksatorem należy poszerzyć zębodół. Po tej czynności ostatni element pracy to ekstrakcja zęba przy pomocy kleszczy. Należy pamiętać że luksator jest narzędziem bardziej delikatnym niż dźwignia stomatologiczna, dlatego nie należy nią podważać ani wyważać, ponieważ może ulec zniszczeniu.