Dźwignia korzeniowa Bein z krótką rączką
- -15%
Chirurgia stomatologiczna oferuje szeroki wachlarz metod leczenia w sytuacjach, gdy leczenie zachowawcze lub endodontyczne nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Zabiegi chirurgiczne stanowią solidną podstawę przed dalszym leczeniem ortodontycznym, protetycznym czy implantologicznym. Wykorzystanie narzędzi takich jak dźwignie i luksatory chirurgiczne sprawia, że procedury są mniej traumatyczne zarówno dla personelu, jak i pacjentów. Posiadamy szeroki asortyment dźwigni i luksatorów stomatologicznych, zarówno prostych, jak i zagiętych, dostępnych w różnych rozmiarach. Nasze produkty pochodzą od renomowanych producentów, takich jak Carl Martin i Nauhfcare, którzy dbają o najwyższą jakość wykonania i używają najlepszych materiałów.
Produkty: 42
Leczenie stomatologiczne wymaga jednoczesnego stosowania wielu elementów składowych. Narzędzia stomatologiczne używane są w każdej dziedzinie stomatologii: w stomatologii zachowawczej, chirurgii, endodoncji, implantologii, anestezjologii, periodontologii, protetyce oraz ortodoncji. Jednymi z narzędzi niezbędnych do płynnej i efektywnej pracy gabinetu stomatologicznego są dźwignie stomatologiczne. Dźwignie działają na zasadzie klina, który powstaje po włożeniu ostrza pomiędzy korzeń, a ścianę zębodołu, pozwala to na poluzowanie tkanki otaczającej ząb. Podstawowy podział to dźwignie proste (Beina, Bertena) oraz boczne (Wintera). Dźwignie można sterylizować w sterylizatorze i wielokrotnie używać. Zabiegi z użyciem narzędzi w większości przypadków klinicznych wymaga użycia znieczuleń stomatologicznych.
Luksatory stomatologiczne zbudowane są z ergonomicznej rękojeści oraz części pracującej wykonanej z wysokiej jakości stali chirurgicznej. Zakończone są płaskim ostrzem. Narzędzie wprowadza się w kieszonkę dziąsłową i pod odpowiednim kątem do powierzchni korzenia. Luksator stomatologiczny jest ostrym narzędziem z mniej wklęsłym i cieńszym ostrzem niż dźwignie stomatologiczne. Przeznaczony jest również do przecinania włókien Sharpeya w okolicach więzadła ozębnego i poluzowania zęba przed ekstrakcją. Luksatorem należy poszerzyć zębodół. Po tej czynności ostatni element pracy to ekstrakcja zęba przy pomocy kleszczy. Należy pamiętać że luksator jest narzędziem bardziej delikatnym niż dźwignia stomatologiczna, dlatego nie należy nią podważać ani wyważać, ponieważ może ulec zniszczeniu.