Metal pod porcelanę Heraenium NA 1000g
- -192,00 zł
Powszechnie stosowaną grupą biomateriałów wykorzystywanych w protetyce i chirurgii szczękowej stały się materiały metalowe. W protetyce stomatologicznej specjaliści stosują metale szlachetne, nieszlachetne Metale są głównie używane w formie stopów, czyli mieszaniny różnych metali. Stopy powstają w procesie przetapiania i w wyniku tego procesu uzyskują pożądane właściwości fizykochemiczne. Metale szlachetne w protetyce to głównie złoto, platyna i srebro. Metale nieszlachetne wykorzystywane w protetyce to : kobalt, chrom, tytan, nikiel, żelazo, molibden, niob, glin wanad, wolfram czy tantal. Cechują się one wysoką wytrzymałością, elastycznością i odpornością na ścieranie. Dostępne w naszym asortymencie metale protetyczne pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Wysokiej jakości produkty znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.
Produkty: 15
W protetyce stomatologicznej znajdują zastosowanie liczne metale zarówno szlachetne, jak i nieszlachetne. Do metali szlachetnych zwanych również metalami odpornymi chemicznie zaliczamy platynowce oraz złoto i srebro. Metale szlachetne prawie nie ulegają korozji w warunkach otoczenia ze względu na to, że słabo reagują z innymi pierwiastkami. Nie rozpuszczają się w większości kwasów i w wodzie, są odporne na działanie stężonego kwasu solnego i innych kwasów beztlenowych. Metale są głównie używane w formie stopów, czyli mieszaniny różnych metali. Metale nieszlachetne używane w protetyce to: chrom, kobalt, nikiel, żelazo, tytan, niob, molibden, wanad, glin, tantal oraz wolfram. Jednak czystych metali używa się rzadko. Wyjątek stanowi tytan w implantologii.
Stopy metali wykorzystywane w protetyce są połączeniem dwóch lub większej ilości pierwiastków chemicznych. Stopy powstają w procesie przetapiania i w wyniku tego procesu uzyskują pożądane właściwości fizykochemiczne. Mają nieporównywalnie lepsze właściwości dzięki odpowiedniej wytrzymałości, twardości czy sprężystości. W protetyce obecnie najczęściej stosowanym podziałem stopów to: stopy niskoszlachetne, stopy szlachetne, stopy wysokoszlachetne. Drugi podział dotyczy twardości stopów, gdzie wyróżnia się stopy twarde, średniotwarde i miękkie. Na twardość, sprężystość i temperaturę topnienia stopów mają wpływ dodawane w odpowiednich proporcjach dodatki stopowe. Do złota najczęściej dodaje się pallad i nikiel. Innymi metalami wykorzystywanymi jako dodatki stopowe są miedź, srebro i cynk, kobalt, tytan, cyna.