Akcesoria do wykonywania modelów zębów

W tej kategorii znajdują się akcesoria protetyczne wykorzystywane w gabinetach i klinikach stomatologicznych czy laboratorium protetycznym. Są to m.in. modelowe gipsy dentystyczne do wszystkich prac protetycznych wymagających największej dokładności oraz wyjątkowej wytrzymałości brzeżnej i odporności na ściskanie. Kategorię uzupełniają również artykulatory, łączniki zaciskowe, systemy modeli dzielonych, izolatory światłoutwardzalne przeznaczone do izolacji tworzyw termoplastycznych od gipsu czy preparaty do usuwania pozostałości gipsów i alginatów, czy płynów do rozpuszczania gipsu. Dostępne w naszym asortymencie akcesoria do wykonywania modelów zębów pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Wysokiej jakości znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 8,00 zł - 58 509,00 zł

Produkty: 102

Charakterystyka akcesoriów do wykonywania modelów zębów

W zapewnieniu prawidłowo wykonanych modelów zębów niezbędne są odpowiednie akcesoria wspomagające prace specjalisty. Wśród nich znajdują się syntetyczne gipsy przeznaczone do wykonywania modeli ortodontycznych roboczych i diagnostycznych wymagających dużej twardości powierzchni kompatybilny ze wszystkimi materiałami odlewniczymi. Dostępne są również izolatory światłoutwardzalne przeznaczone do izolacji tworzyw termoplastycznych od gipsu czy preparaty do usuwania pozostałości gipsów i alginatów, czy płynów do rozpuszczania gipsu. Kolejną grupą, która uzupełnia kategorię, są artykulatory, łączniki zaciskowe oraz systemy modeli dzielonych.

Czym charakteryzują się artykulatory protetyczne?

Artukulatory to narzędzia protetyczne stosowane w szczególności w protetyce i chirurgii szczękowo-twarzowej. Przyrząd pozwala na precyzyjne wykonanie odbudowy (używany w przypadku uzupełnień stałych i ruchomych) przy jednoczesnej kontroli zarejestrowanego zwarcia. Współpracuje z łukiem twarzowym statycznym i dynamicznym. Artykulatory możemy podzielić na: artykulatory o ruchach przeciętnych, półindywidualne i indywidualne.  Zasada działania urządzenia polega na mechanicznym naśladowaniu drogi tylnych determinantów ruchów żuchwy, czyli stawów skroniowożuchwowych. Są to ruchy przywodzenia i odwodzenia, wysuwania i cofania oraz ruchy boczne. Stopień dokładności naśladowania ruchów artykulacyjnych w artykulatorze zależy od możliwości wprowadzenia do niego indywidualnych parametrów danego pacjenta, dlatego artykulatory potrafią mieć tak zróżnicowaną cenę.