Wałeczki, waciki stomatologiczne i kompresy sterylne

Kompresy, wałeczki i waciki to podstawowe oraz niezbędne zaopatrzenie gabinetu stomatologicznego. Są to artykuły stomatologiczne, które przydają się podczas każdego zabiegu w gabinecie dentystycznym. Służą one do separacji warg i języka, odsączania płynów oraz nagromadzonej w jamie ustnej śliny lub innych płynów podczas zabiegu w gabinecie. Lekarzowi zapewniają one lepszą widoczność oraz możliwość dotarcia do chorych miejsc. Współcześnie priorytetem jest przeprowadzanie wszystkich zabiegów z zachowaniem najwyższego komfortu. Dostępne w naszym asortymencie materiały i artykuły stomatologiczne pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Niezbędne w gabinecie stomatologicznym kompresy, wałeczki i waciki znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 0,00 zł - 217,00 zł

Produkty: 53

Charakterystyka wałeczków i wacików stomatologicznych

Białe, sterylne wałeczki celulozowe to wyroby medyczne, których nie może zabraknąć w gabinetach stomatologicznych. Podręczne sączki są stosowane jako uzupełnienie urządzeń w postaci ssaków i ślinociągów lub jako zamiennik tradycyjnej waty z celulozy, która coraz rzadziej znajduje zastosowanie we współczesnej medycynie, ponieważ trudniej jest usunąć ją z wnętrza jamy ustnej. Nowoczesne sączki stomatologiczne są atestowane, naturalne, nie zawierają sztucznych wybielaczy ani chloru, są delikatne dla ludzkiej śluzówki i nie uczulają. Wałeczki można bez trudu wyjąć z jamy ustnej, nie przywierają do tkanek, co czyni każdy zabieg bardziej bezpiecznym i komfortowym. Waciki bawełniane są wykonane z bawełny o wysokiej chłonności. Obróbka surowca wyjściowego sprawia, że znakomicie nasiąkają cieczą o niskiej gęstości. W przypadku zastosowania ich w połączeniu z gęstszą substancją stają się znakomitym nośnikiem, pozwalającym na rozprowadzenie jej na wybranej powierzchni, przy minimalnych stratach. Łatwo przyjmują kształt okolicy przydziąsłowej, nie kalecząc jej. 

Jakie jest zastosowanie kompresów w stomatologii?

Kompresy z gazy opatrunkowej absorbujące płyny znajdują zastosowanie w trakcie zabiegów ambulatoryjnych i operacyjnych (niejałowe) oraz do celów higieniczno-kosmetycznych (wyjałowione). Bawełniane, bielone metodą bezchlorową, gwarantują wysoki stopień czystości chemicznej. Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa brzegi kompresów składane są do wewnątrz, co wyklucza ryzyko wysnucia się luźnych nitek. Wykorzystywane są także do dezynfekcji skóry przed iniekcjami, infuzjami i małymi zabiegami chirurgicznymi lub jako materiał chłonny przy drobnych zranieniach. Kompresy możemy podzielić na kompresy jałowe i niejałowe do różnych zastosowań. Dodatkowo wyróżniamy kompresy chłonne, z wycięciem, kompresy z maścią i uniwersalne kompresy z gazy lub włókniny.