Paski

Paski stomatologiczne

Paski stomatologiczne to akcesorium zakładane za pomocą formówek stomatologicznych przy wypełnianiu ubytków na powierzchni stycznej zęba. To niewielkie, metalowe kształtki ze stali nierdzewnej, wykorzystywane na szeroką skalę między innymi podczas zabiegów odbudowy zęba i wypełnienia kompozytowego. Paski dopasowują się do naturalnego kształtu zęba, a ząbki klamry odtwarzają wiele punktów stycznych. Dzięki specjalnemu kształtowi paska zapewnione jest, że krawędź formówki nie zaczepia się w okolicy brzegu dziąsłowego podczas zakładania W ofercie  sklepu Meditrans znajdują się paski stomatologiczne najwyższej jakości, pochodzące od cenionych i zaufanych producentów.

Kategorie
Filtruj
  • 12,00 zł - 489,00 zł

Produkty: 57

Cechy charakterystyczne pasków stomatologicznych

Pasek instalowany w formówce musi być na tyle duży żeby wsuwał się 0,5–1 mm pod brzeg dziąsłowy ubytku, jak również wychodził ponad wierzchnią część wypełnienia, uwzględniając tę samą wysokość. Samozaciskające się kształtki należą również do kategorii formówek pierścieniowych. Zawierają one poliestrowy lub metalowy pasek oraz aluminiową blaszkę, gdzie ściśnięcie wokół zęba pozwala na szczelne i stabilne zamocowanie. Kształtki pierścieniowe wykonywane są, również w formie systemów narzucających konieczność posiadania specjalistycznych napinaczy do hermetycznego usytuowania paska wkoło filaru. Klamry napinające można łatwo zakładać jedna na drugą, co umożliwia jednoczesne przytrzymywanie w formówce obu stron zęba. Klamrę można zakładać przy użyciu dowolnych kleszczy do koferdamu lub kleszczy do częściowych formówek.  

Gdzie paski stomatologiczne znajdują zastosowanie?

Formówki stomatologiczne przeznaczone do zakładania pasków przy wypełnianiu ubytków na powierzchni stycznej zęba. Metalowe paski ze stali nierdzewnej, są wykorzystywane na szeroką skalę między innymi podczas zabiegów odbudowy zęba i wypełnienia kompozytowego. Odpowiednie formówki stomatologiczne pomagają w odpowiednim uformowaniu wypełnienia tak, by było ono estetyczne oraz oferowało możliwość przywrócenia odpowiedniej funkcjonalności zęba. Zapewniają dobre dopasowanie do pasków różnych rozmiarów oraz wymaganą stabilność i naciąg. Formówka jednościenna zbudowana jest z pary ramion i napinacza, a także z metalowego paska, który ma na końcach otwory do zamocowania wypustek ramion. Aby unieruchomić pasek w przestrzeni międzyzębowej, należy użyć np. klinów.