Klucz dynamometryczny (okrągły) TW-1
- -33,00 zł
W tej kategorii znajdują się akcesoria stomatologiczne takie jak oleje w aerozolu o właściwościach myjąco-smarujących. Przeznaczone do codziennej konserwacji zarówno wolno, jak i szybkoobrotowych końcówek. Końcówki, klucze, haki oraz tipy do skalera, zestawy do irygacji, osłonki sensora i na światłowód do lampy, filtry do systemów ssących, klucze dynamometryczne, folie adhezyjne, wkłady do kątnic, baterie, palniki spirytusowe czy dysze do piaskarki. Jednym słowem wszystko, co niezbędne podczas wykonywania zabiegów gabinecie stomatologicznym. Dostępne w naszym asortymencie akcesoria pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Starannie wyselekcjonowane produkty z naszej oferty znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.
Produkty: 129
Niezwykle ważne jest, aby wyposażenie gabinetu stomatologicznego było uzupełniane w odpowiednie akcesoria oraz części zamienne wykorzystywane podczas zabiegów. Praktycy wykorzystują podczas zabiegów wiele akcesoriów takich jak uniwersalne oleju w sprayu do smarowania ruchomych części turbin, kątnic, silników powietrznych i innych urządzeń wymagających stałej profesjonalnej konserwacji. Regularne oraz systematyczne stosowanie oleju znacząco zwiększa ich żywotność, a także wydajność. Końcówki do skalera używane są do czyszczenia kanałów przednich zębów, sterylizowania oraz wyjmowania pozostałości z kanału zęba. Dysze (rękojeści) do piaskarek zapewniające optymalną, wykorzystywane do usuwania biofilmu w kieszonkach o głębokości do 4 mm oraz do usuwania osadów i przebarwień. Służy do gruntowego usuwania biofilmu z głębokich kieszonek do 10 mm.
Oczyszczenie kieszonek dziąsłowych często pozostawia porowatą powierzchnię korzenia, co sprzyja gromadzeniu się tam drobnoustrojów. Złogi takie można usuwać ręcznie lub za pomocą skalera o odpowiednio dopasowanej końcówce z bardzo drobnym nasypem diamentowym. Wśród skalerów można wyróżnić: skalery ultradźwiękowe magnetostrykcyjne, ultradźwiękowe piezoelektryczne, dźwiękowe (pneumatyczne). Wymienione skalery różnią się od siebie głównie częstotliwością pracy. Na rękojeść skalera nakręca się specjalną końcówkę (tip). Końcówki dzielą się ze względu na producenta, rodzaju złogów nazębnych, jak i oczyszczanej powierzchni. Za pomocą skalerów można wykonywać zabiegi usuwania kamienia, zarówno w sytuacji poddziąsłowej, jak również naddziąsłowej. Wśród ręcznych skalerów możemy wyróżnić kształty: sierpa, lemiesza, motyczki, skrobaczki, haka.