Frezy typ vhf

Zarówno gabinety dentystyczne, jak i laboratoria protetyczne wykorzystują technologię CAD/CAM do konstruowania uzupełnień, takich jak korony, wkłady, nakłady, licówki, mosty, protezy i uzupełnienia na implantach z ceramiki o wysokiej wytrzymałości. Obecnie CAD/CAM jest wykorzystywany do wytwarzania protez dentystycznych, które służą także do odbudowy lub wymiany zębów. Jest to alternatywa dla tradycyjnego procesu wytwarzania protez, w którym wykorzystuje się techniki fizyczne, takie jak wyciski, w celu uchwycenia danych pacjenta niezbędnych do wykonania przez laboratorium wymaganej protezy dentystycznej. Dostępne w naszym asortymencie frezy typ VHF pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Wysokiej jakości produkty znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie

Frezarki dedykowane do prac implantologicznych

Frezarka stomatologiczna w gabinetach oraz laboratoriach stomatologicznych służy do frezowania i szlifowania obiektów trójwymiarowych z pliku cyfrowego za pomocą maszyny sterowanej komputerowo. Frezarka dentystyczna służy do wykonywania koron zębowych, mostów zębowych, ruchomych protez zębowych, protez tymczasowych, protez całkowitych, filarów na implantach itp. Frezarki dentystyczne CAD/CAM wykorzystują różne rodzaje dostępnych na rynku bloków i półfabrykatów, które są wykonane z różnych materiałów w zależności od potrzeb protez. Urządzenia służące do frezowania pożądanych obiektów są klasyfikowane jako: na podstawie osi (frezarka 4-osiowa, frezarka 5-osiowa) lub na podstawie frezowania (frezarka na mokro, frezarka na sucho). Wytwarzanie indywidualnych prac implantologicznych jest w chwili obecnej prowadzone głównie w specjalizowanych laboratoriach protetycznych wyposażonych w wielkogabarytowe przemysłowe frezarki CNC zdolne efektywnie obrabiać stopy chromo-kobaltowe oraz tytanowe. W przypadku prac implantoprotetycznych, należy zwrócić uwagę na dwa ważne aspekty: sztywność korpusu frezarki oraz możliwość obróbki prefabrykatów

Charakterystyka koron dentystycznych z tlenku cyrkonu

Wielu techników stomatologicznych wybiera tlenek cyrkonu ze względu na jego biokompatybilność, co oznacza, że jest mniej prawdopodobne, że wywoła w organizmie reakcję lub odpowiedź immunologiczną, taką jak stan zapalny. Przygotowanie korony z tlenku cyrkonu w gabinecie można wykonać podczas jednej wizyty, zamiast wysyłać odcisk zęba do laboratorium w celu wykonania korony. Proces CEREC, czyli Chairside Economical Restoration of Esthetic Ceramics, wykorzystuje technologię projektowania wspomaganego cyfrowo oraz produkcji wspomaganej komputerowo (CAD/CAM) w celu przyspieszenia tego procesu. Technik stomatologiczny  w tym celu używa frezarki dentystycznej do wykonania korony z bloku cyrkonu przy pomocy frezów typu: roland, amann girbach czy vhf z nasypem diamentowym lub bez.