Końcówki do ślinociągu i ssaka

Końcówki do ślinociągu i ssaka

Końcówki do ślinociągu i ssaka stanowią nieodłączny atrybut gabinetu stomatologicznego. Niezmiernie ułatwiają pracę w gabinetach dentystycznych, zapewniając komfort nie tylko pracy dentysty, ale i poprawiają samopoczucie pacjenta podczas zabiegów. Ślinociagi i ssaki dentystyczne służą do odsysania śliny oraz innych wydzielin znajdujących się w jamie ustnej. Ślinociągi to cienkie, elastyczne, kolorowe rureczki do odsysania śliny w trakcie każdego zabiegu. Ssaki są to końcówki do odsysania płynu płuczącego podczas leczenia kanałowego. Dla wyższego komfortu pracy i niezawodności akcesoriów prezentowany w sklepie sprzęt pochodzi od sprawdzonych i renomowanych producentów.

Kategorie
Filtruj
  • 9,00 zł - 780,00 zł

Produkty: 49

Charakterystyka ssaka stomatologicznego

Ssak jest urządzeniem  o wydajności co najmniej kilkakrotnie większej od ślinociągu. Dlatego też instalację ssącą montuje się w coraz większej ilości gabinetów stomatologicznych. Wielu producentów oferuje układy ssaków jako wyposażenie opcjonalne unitów stomatologicznych. Pomagają w prawidłowym przeprowadzeniu zabiegów stomatologicznych, usuwając płyny i zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Ssaki stomatologiczne pracują w dwóch wymiarach, z pompą suchą lub pompą mokrą. Instalacje wymagają częstego płukania instalacji ssącej płynami czyszczącymi i dezynfekcyjnymi. Większość z takich ssaków ma końcówki jednorazowego użytku. Końcówki wielokrotnego użytku muszą być sterylizowane po każdym użyciu. Nadają się do sterylizacji w 134 stopniach Celsjusza. Zaleca się, aby przed sterylizacją korzystać z produktów do dezynfekcji instrumentów stomatologicznych, co pozwoli na przygotowanie końcówek do sterylizacji w autoklawie.

Jaka jest budowa końcówki do ślinociągów stomatologicznych ?

Ślinociąg składa się z przewodów wyprowadzających i wymiennej plastikowej końcówki. Można go dogiąć haczykowato tak, że spoczywa w najgłębszym miejscu jamy ustnej. Końcówki do ślinociągów stomatologicznych, posiadają odpowiedni kształt w części filtrującej, co umożliwia doskonałe zasysanie bez podrażnienia przy tym śluzówki. Trwały rdzeń końcówki nie pozwala na odkształcenie jej i umożliwia dopasowanie do wymaganego kształtu podczas pracy. Miękka, silikonowa końcówka podnosi komfort pacjenta podczas zabiegu w gabinecie stomatologicznym. Końcówki do ślinociągu najczęściej są jednorazowego użytku, wykonane z nietoksycznego transparentnego PCV, który jest hipoalergiczny. Dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, co umożliwia dobór odpowiedniego koloru końcówki pod wygląd i kolorystykę gabinetu stomatologicznego.