Materiały lecznicze

Materiały lecznicze

Przed wykonaniem każdego zabiegu stomatologicznego należy wcześniej odpowiednio przygotować ząb i otaczające go tkanki. Materiały lecznicze znajdujące się w kategorii periodontologia, mają w szczególności pomóc w płukaniu, przemywaniu i oczyszczaniu kieszonek dziąsłowych, a także innych trudnodostępnych obszarów błony śluzowej jamy ustnej. Najczęstszym powodem chorób przyzębia są parodontoza oraz zgryz urazowy. Parodontoza można podzielić na: zapalenie przewlekłe, agresywne oraz zapalenie przyzębia w wyniku przebiegu chorób ogólnych. Wszystkie te choroby mają przyczynę bakteryjną. Dostępne w naszym asortymencie materiały lecznicze pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Materiały wysokiej jakości znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 7,00 zł - 491,00 zł

Produkty: 13

Leczenie Periodontologiczne - charakterystyka

Jedną z dziedzin stomatologii jest periodontologia, która obejmuje zabiegi mające na celu profilaktykę i leczenie dolegliwości spowodowanych chorobami przyzębia oraz błony śluzowej. Leczenie periodontologiczne dzieli się na 3 fazy: higienizacyjną, korekcyjną oraz podtrzymującą. Pierwsza faza obejmuje zabiegi takie jak: scaling nad- i podddziąsłowy, polerowanie powierzchni korzeni - rooth planning, piaskowanie, fluoryzacja – pokrycie lakierem fluorowym oraz szyny nakładkowe, leczenie próchnicy, leczenie kanałowe, korekta pierwotnie nieprawidłowych uzupełnień protetycznych. W korekcyjnej części zabiegów znajdują się: ostateczne leczenie protetyczne, ostateczne leczenie zgryzu urazowego, zabiegi chirurgii periodontologicznej. Natomiast w fazie podtrzymującej znajdują się: badania i wizyty kontrolne oraz zabiegi przeciwdziałające nawrotom choroby. 

Jakie materiały lecznicze stosowane są w Periodontologii?

Periodontologia to dziedzina stomatologii, w której w zależności od etapów leczenia stosuje się różne materiały lecznicze. Poczynając od preparatów przeznaczonych do leczenia stanów zapalnych zębodołów po weryfikacji i oczyszczeniu zębodołu, preparaty przeznaczone do leczenia stanów zapalnych zębodołów po weryfikacji i oczyszczeniu zębodołu, jak również Opatrunki dziąsłowe stosowane po zabiegach chirurgicznych w jamie ustnej lub zabiegach periodontologicznych. Do materiałów należą również pasty do usuwania kamienia nazębnego, materiały zatrzymujące krwawienie z zębodołu po ekstrakcji zęba lub usunięciu torbieli czy sterylne, resorbowalne materiały do odbudowy tkanki kostnej, w szczególności w obrębie wyrostka zębodołowego. Dostępne w postaci ergonomicznej strzykawki pozwalającej na precyzyjne umieszczenie materiału w miejscu operacji.