Sprzęt stomatologiczny

Sprzęt stomatologiczny w gabinetach i klinkach stomatologicznych

Zapewnienie odpowiedniego zaopatrzenia to kluczowy element prowadzenia profesjonalnej praktyki lekarskiej. Odpowiedni wybór sprzętu stomatologicznego nie tylko wpływa na jakość pracy lekarza oraz personelu pracującego w gabinecie, ale również pomaga w zapewnieniu pacjentom maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu podczas wykonywanego zabiegu. Wybierając urządzenia do gabinetów, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Jednym z nich jest wielkość gabinetu. W tym celu należy zapewnić czystą, przejrzystą oraz otwartą przestrzeń, aby pacjenci mieli jak najwyższy komfort podczas wizyty w gabinecie, a lekarz oraz asysta miała możliwość swobodnego poruszania się po nim. Dostępny w naszym asortymencie sprzęt stomatologiczny i akcesoria pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Produkty wysokiej jakości znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Sprzęt stomatologiczny
Kategorie

Produkty: 29

Nowoczesny sprzęt stomatologiczny wykorzystywane w gabinecie stomatologicznym

Odpowiednie instrumentarium i dobrany sprzęt stomatologiczny to niezbędny element w każdym nowoczesnym gabinecie stomatologicznym. Najnowocześniejsze urządzenia stosowane w gabinecie pozwalają zapewnić lekarzowi i pacjentowi możliwie najdokładniejsze badanie dentystyczne, pozostawiając niewiele miejsca na błędy. Do szeroko wykorzystywanych sprzętów i urządzeń w gabinetach oraz klinikach stomatologicznych wyróżnić możemy: autoklawy, piaskarki, urządzenia do sedacji, skalery ultradźwiękowe, urządzenia przeznaczone do zabiegów endodontycznych, jak również urządzenia radiologiczne. Znaczna część sprzętu wiąże się ze znacznymi inwestycjami. Dlatego ważne jest, aby wszyscy pracownicy byli w pełni przeszkoleni w zakresie obsługi sprzętu. Pomaga to nie tylko chronić pacjenta podczas badania i zabiegu, ale także wpływa na ochronę sprzętu przed potencjalnymi uszkodzeniami.

W jaki sposób dbać o profesjonalny sprzęt stomatologiczny?

Profesjonalny sprzęt stomatologiczny jest stale eksploatowany przez stomatologa i przeszkolonych w tym zakresie pracowników gabinetu, co sprawia, że wymaga on stałej kontroli i prawidłowej konserwacji, aby upewnić się, że działa zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Należy pamiętać więc o regularnym serwisowaniu maszyn stomatologicznych. W tym celu należy skorzystać z doświadczenia hurtowni Meditrans - głównego dostawcy produktów i usług stomatologicznych, który zapewnia kompleksowe usługi przy zaopatrzeniu gabinetów, pracowni i laboratoriów stomatologicznych. Firma Meditrans zapewnia także możliwość regularnych przeglądów serwisowych, aby Twój sprzęt działał prawidłowo oraz w momencie, gdy jest on najbardziej potrzebny.

Czym charakteryzują się cyfrowe zdjęcia rentgenowskie?

Cyfrowe zdjęcia rentgenowskie to jedna z najbardziej poszukiwanych technologii w obecnej stomatologii. Ukazuje zmiany, których nie widać gołym okiem podczas standardowej wizyty u specjalisty stomatologa, dlatego zalecane jest wykonywanie zdjęcia rentgenowskiego, aby pokazać bardziej szczegółowy obraz zębów oraz kości. Bez możliwości prześwietlenia problemy, takie jak chociażby wczesna próchnica byłyby trudne do wykrycia. Obrazy cyfrowe tworzone są znacznie szybciej niż tradycyjne zdjęcia rentgenowskie. Ze względu na to, że obrazy są cyfrowe, można je powiększać, rozjaśniać lub przyciemniać tak, aby prawidłowo zdiagnozować leczony obszar zębów. Jest to bardzo duże ułatwienie dla lekarza, gdyż umożliwia to diagnozowanie obrazu na ekranie w czasie rzeczywistym. Stomatolog oraz personel pracujący w gabinecie może przeglądać i przechowywać zdjęcia w archiwum na komputerze lub w aktach pacjenta.