Zestawy diagnostyczne

Zestawy diagnostyczne

Profesjonalne zestawy diagnostyczne niezbędne w gabinecie każdego stomatologa. W skład zestawów wchodzą 4 podstawowe narzędzia przydatne w codziennej pracy. W naszej ofercie znajdują się również uniwersalne i ergonomiczne zestawy diagnostyczne dla każdego. W skład zestawów wchodzą: pensety, lusterka stomatologiczne nakładacze stomatologiczne, a także zgłębniki. Z tym, że w zależności od potrzeb klienta mogą to być zgłębnik twardy lub miękki. Instrumenty wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Narzędzia stomatologiczne ze sklepu dentystycznego Meditrans to gwarancja jakości i niezawodności. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczane przez nas produkty pochodziły od sprawdzonych dostawców. 

Kategorie
Filtruj
  • 1,00 zł - 352,00 zł

Produkty: 8

Co zawiera zestaw diagnostyczny jednorazowy ? 

Jednorazowe systemy diagnostyczne to gotowe do użycia zestawy narzędzi przeznaczone do jednorazowego użytku. Gotowość do użycia po wyjęciu z opakowania minimalizuje czas przygotowania instrumentów i oszczędza czas, który powinien zostać przeznaczony na dezynfekcję i sterylizację narzędzi. Dodatkowo narzędzia stomatologiczne, które zawiera są higieniczne i sterylne dzięki czemu minimalizujemy ryzyko zakażeń. Jednorazowe zestawy diagnostyczne są stosowane w przypadku awarii autoklawu, przy wizytach domowych, a także w badaniu pacjentów o podwyższonym ryzyku. Zestawy jednorazowe od Meditrans zawierają: zgłębnik z nakładaczem, pensetę z nakładaczem, tackę, ślinociąg, serwetę  oraz lusterko plastikowe z łopatką. 

Instrumenty w zestawach diagnostycznych

Lusterka stomatologiczne – używane do diagnostyki trudnodostępnych miejsc, m.in. dystalnych powierzchni zębów pacjenta, lusterka mają często zastosowanie w polepszaniu widoczności pola zabiegowego, ponieważ dobrze odbijają światło oraz mogą być wykorzystywane do podtrzymywania języka, warg czy policzków. Penseta stomatologiczna składająca się z dwóch ramion zakończona odpowiednimi dziobami do chwytania tkanek lub niewielkich instrumentów. Można nią chwytać ćwieki, igły czy wiertła oraz elementy opatrunków: kompresy, wałeczki, waciki czy serwety. Zgłębnik stomatologiczny inaczej sonda. Zbudowany z trzonu o ostrej końcówki, przeznaczony do bezpośredniej palpacji pośredniej. Można nim wykryć ubytek, kontrolować gładkość lub spoistość tkanek twardych. Nakładacz stomatologiczny, dwustronny instrument z niewielkimi łopatkami, przeznaczony do nabierania materiałów wypełnieniowych.