Lampy stomatologiczne, protetyczne

Lampy polimeryzacyjne i wybielające

Nowoczesne gabinety stomatologiczne coraz częściej sięgają po innowacyjne sprzęty stomatologiczne. Dzięki lampom polimeryzacyjnym możliwe jest szybkie utwardzanie materiałów wypełniających. Lampy wybielające służą do wykonywania zabiegów wybielania gabinetowego zębów. Niektóre lampy mają zastosowanie w obu tych przypadkach, wystarczy tylko wymienić końcówkę. W naszej ofercie proponujemy szereg rozwiązań dla innowacyjnych pracowników sektora dentystycznego, a produkty, które dostarczamy od lat są najwyższej jakości i pochodzą od renomowanych producentów. Dokładnie dobrane i wyselekcjonowane sprzęty i akcesoria stomatologiczne sprawią, że gabinet stomatologiczny zyska w oczach pacjentów. 

Kategorie
Filtruj
  • 435,00 zł - 19 999,00 zł

Produkty: 15

Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Radiometr LED

Cena 910,00 zł

Do czego przeznaczone są lampy polimeryzacyjne ?  

Głównym zastosowaniem lamp polimeryzacyjnych jest utwardzanie materiałów wypełnieniowych: kompozytowych, amalgamatowych czy glasjonomerów z żywicą. Mechanizm polimeryzacji możemy podzielić na 3 etapy: inicjację, propagację i terminację. Popularne lampy halogenowe emitują świtało w przedziale 400-500 nm, większość lamp LED ma zakres 450-490 nm, ale są na rynku lampy LED oparte na diodach 3 generacji emitujące światło w zakresie od 380 nm do 490 nm. Przy użytkowaniu lamp polimeryzacyjnych można stosować różne techniki naświetlań. Technika naświetlania zależy od właściwości fizycznych materiału wypełnieniowego oraz od sposobu jego aplikacji. Lampy mają również możliwość zwiększania efektywności poprzez regulację temperatury czy też  polimeryzację w środowisku gazowym (N2 ) czy beztlenowym.

Jakie są czynniki wpływające na jakość prac z zastosowaniem lamp polimeryzacyjnych i wybielających ? 

Poprawienie jakości polimeryzacji wiąże się z poprawieniem jakości jakość rekonstrukcji. Przy pracach wymagających polimeryzacji szczególną uwagę należy zwrócić na:

Rodzaj sprzętu wykorzystywanym w pracy

Jakość końcówki emitującej światło – czystość soczewek lub  światłowodów

Stan osłonek jednorazowych i kapturków ochronnych

Odległość i kąt ustawienia końcówki roboczek

Stabilność lampy 

modyfikacje czasu ekspozycji lampy wobec koloru rekonstrukcji

przerwy w naświetlaniu miejsca polimeryzacji 

typ naświetlanego ubytku

rodzaj i właściwości fizyczne naświetlanego materiału podlegającego polimeryzacji

dobór szerokości światłowodu (z uwzględnieniem wielkości rekonstrukcji)

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą lamp polimeryzacyjnych i wybielających od Meditrans. W ofercie znajdziecie Państwo takie urządzenia jak: Elipar DeepCure-S od 3M, Radii Xpert LED, Radii Plus+ od SDI czy Translux Wave od Kulzer.