Noże, nożyki elektryczne

Noże, nożyczki elektryczne

W tej kategorii znajdują się urządzenia oraz akcesoria protetyczne wykorzystywane w gabinetach i klinikach stomatologicznych czy laboratorium protetycznym. Są to m.in. Nożyki termiczne do wosku, końcówki do modelowania, zestawy uchwytów czy kobyłki do wyciągu. Nożyki elektryczne do wosku nadają się doskonale do modelowania i wszelkich prac w wosku. Nożyki elektryczne są produkowane jedno i dwu stanowiskowe z możliwościami regulacji temperatury. Zapewnia ogrzewanie i automatyczne utrzymanie  w określonej temperaturze końcówki grzewczej. Urządzenie przeznaczone jest do pracy z woskiem. Dostępne w naszym asortymencie noże, oraz nożyczki elektryczne pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Wysokiej jakości produkty znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie

Produkty: 15

Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Kopytko do wyciągu

Cena 1 077,00 zł

Charakterystyka nożyków elektrycznych

 Są to urządzenie przeznaczone są do pracy z woskiem, stosowane w protetyce dentystycznej oraz stomatologii. W rękojeści nożyka znajduje się element grzejny, który pod wpływem płynącego przez niego prądu elektrycznego rozgrzewa się i przekazuje ciepło do nożyka. Regulując ilość przepływającego prądu, można regulować temperaturę nożyka i co ważniejsze, utrzymywać ją na stałym poziomie. Pozwala to na precyzyjne prace z modelami woskowymi. Nożyk jest urządzeniem pozwalającym na precyzyjne modelowanie łatwo topliwych substancji jak woski. Wyróżniamy nożyki jedno i dwu stanowiskowe z możliwościami regulacji temperatury. W przypadku nożyków dwu stanowiskowych istnieje możliwość korzystania w tym samym czasie, jednocześnie, przez dwie osoby.

Końcówki do nożyka protetycznego

Końcówki to zintegrowane instrumenty grzejne do modelowania, stosowane we wszystkich pracach przy protezach częściowych i całkowitych. Występują w różnych kształtach wraz z dopasowanym do niego ostrzem. Końcówka do modelowania nadaje się idealnie do kształtowania przestrzeni międzyzębowych. Charakteryzują się dużą łatwością do nabierania niewielkich oraz dużych ilości wosku, a pionowe i poziome krzywizny doskonale modelują naturalne zaokrąglenia. Czyszczenie końcówek do nożyka odbywa się w postaci ostrożnego wypiaskowania perełkami szklanymi, przy ciśnieniu ok. 2 bar. Rękojeści nożyków zawierają system kodowania kolorami, który ułatwia kontrolowane sterowanie. Wykonane zostały z dobrej klasy stali chirurgicznej posiadające certyfikaty CE oraz ISO 9001:2008.