Wyciągi protetyczne

Wyciągi protetyczne to urządzenia odpowiedzialne za ochronę zdrowia i bezpieczeństwa w trakcie pracy w pracowni protetycznej. Ich głównym zadaniem jest oczyszczanie i zachowanie świeżego powietrza. W trakcie prowadzenia rozmaitych prac obróbkowych i przy opracowywaniu modeli protetycznych w salach tworzy się środowisko o wysokim nasyceniu pyłowym, celem wyciągów jest utrzymywanie powietrza obecnego w pomieszczeniach na poziomie bezpiecznym dla zdrowia personelu. Wyciągi protetyczne mogą być przeznaczone zarówno na jedno jaki i wiele stanowisk. Urządzenia oferowane przez nas posiadają możliwości regulacyjne mocy i ssania. Sklep stomatologiczny Meditrans dzięki wieloletniej współpracy ze swoimi klientami wzbogaca ofertę o profesjonalny sprzęt protetyczny. 

Kategorie

Produkty: 10

Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Kopytko do wyciągu

Cena 1 081,00 zł

Powstawanie pyłów w pracowni protetycznej

Powstawanie pyłów i zanieczyszczeń powietrza to norma w pracowni protetycznej. Powstają one w skutek opracowywania materiałów i prac protetycznych. Do źródeł powstawania pyłów zaliczamy: przecinanie modeli gipsowych, używanie produktów proszkowych, w tym: gipsów czy innych mas ogniotrwałych, piaskowanie odlewów metalowych, wywiercanie otworów w modelach gipsowych. Źródłem powstawania zapyleń jest również praca przy opracowywaniu modeli gipsowych, odlewów metalowych za pomocą silników protetycznych oraz opracowywanie prac akrylowych. Oprócz stosowania maseczek ochronnych czy okularów stomatologicznych należy zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczeń, w których pracuje personel. Odpowiednie warunki pracy są często dodatnio skorelowane z efektywnością pracownika.

Wyciągi protetyczne – sposób na wentylację miejscową

Wentylowanie całego pomieszczenia pracowni często jest zbędne lub po porostu nieopłacalne. Rozwiązaniem tego stanu jest instalacja w wydzielonym obszarze urządzenia, czyli wyciągu protetycznego. Funkcją wentylacji miejscowej jest redukcja emitowanych zanieczyszczeń bezpośrednio z miejsca ich powstawania. Zapobiega to rozprzestrzenianiu się ich w pomieszczeniu. Jest to rozwiązanie bardzo skuteczne i ekonomiczne. Wyciągi protetyczne mają za zadanie wychwycenie, z miejsca powstawania, zanieczyszczeń i przeniesienia ich do urządzeń oczyszczających, magazynujących lub usunąć je całkowicie z przestrzeni, w której funkcjonuje personel. Wyciągi nie likwidują zanieczyszczeń, lecz je wychwytują i usuwają poza obszar bezpośredniego kontaktu z ludźmi pracującymi w danym pomieszczeniu.