Lista produktów marki Poldent

Oferta produktowa POLDENT

Oferta obejmuje linię produktów dentystycznych dostarczanych do gabinetów stomatologicznych i klinik stomatologicznych najwyższej jakości instrumentów do leczenia kanałowego. Narzędzia i instrumenty Poldent wykorzystywane są w endodoncji oraz implantologii. Są to m.in. artykuły jednorazowe, instrumenty endodontyczne i chirurgiczne, koferdam, masy wyciskowe oraz wypełnienia. Firma jest twórcą marki Endostar, w tym instrumentów wykonanych w technologii obróbki cieplnej HT (system E3 Azure HT Technology). Obecnie w ponad 70 krajach na świecie, pacjenci i praktycy stomatologiczni polegają na firmie Poldent w zakresie dostarczanych produktów. Największą popularnością na polskim rynku stomatologicznym cieszą się Pilniki, miazgociągi, poszerzacze czy wkłady koronowo-korzeniowe.

Produkty: 225

POLDENT

Firma Poldent Sp. z o.o. powstała w 1990 r. to Polska firma zajmująca się produkcją i dystrybucją instrumentów do leczenia kanałowego, stała się jedynym producentem w Polsce i jednym z zaledwie kilkunastu na świecie. Od wielu lat firma stosuje system wieloetapowej kontroli jakości, przez który przechodzi każde wyprodukowane narzędzie. Dlatego doświadczony zespół, importowane surowce, nowoczesna linia produkcyjna i precyzyjny sprzęt kontrolno-pomiarowy gwarantują najlepsze wykonanie i niezawodność każdego oferowanego produktu, potwierdzone certyfikatami ISO i CE. Oprócz produkcji i sprzedaży własnych instrumentów Poldent importuje oraz dystrybuuje produkty cenionych marek światowych uzupełniające ofertę katalogową. W ofercie znajdują się także szkolenia dla stomatologów organizowane w całej Polsce.

Jakie są najczęściej wybierane produkty POLDENT?

Wśród najbardziej popularnych produktów firmy Poldent możemy wyróżnić dwie linie produktów, które specjaliści z branży stomatologicznej wybierają najczęściej: Pilniki K oraz Miazgociągi Endostar. Pilniki K to podstawowe narzędzia ze specjalnej, nierdzewnej stali dentystycznej, do pracy ręcznej. Pilniki do poszukiwania i opracowywania cienkich kanałów. Kształt mocno skręconej spirali, cztery krawędzie tnące, niska zdolność cięcia, elastyczność, niska zdolność transportowa ciętej zębiny, kąt wierzchołka – 60 stopni. Dostępne w 14 najczęściej używanych rozmiarach i 3 podstawowych długościach. Miazgociągi Endostar służy do usuwania miazgi żywej zmumifikowanej oraz w stanie martwicy suchej w leczeniu kanałowym. Część pracująca wykonana z miękkiej stali nierdzewnej- 40 giętkich kolców ułożonych spiralnie. Posiadają ergonomiczny uchwyt z nadrukowanym rozmiarem ISO.