Tłoczenie na modelu

Tłoczenie na modelu

W kategorii tłoczenie na modelu znajdziemy produkty i materiały stosowane w gabinetach i klinikach stomatologicznych czy laboratorium protetycznym. Są to m.in. gumowe, miękko-elastyczne folie termoformowane do powielania modeli szkolnych, produkcji szyn do fluoryzacji czy wybielania zębów oraz nośników leków. Znajdziemy również produkty do produkcji szyn zgryzowych, kształtek, czapek, mini szyn plastikowych, uzupełnień tymczasowych i innych zastosowań. Dostępne w naszym asortymencie produkty i materiały stosowane do tłoczenia na modelu pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Wszystkie te produkty znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 73,00 zł - 720,00 zł

Produkty: 17

Charakterystyka ceramiki tłoczonej

Protetyka stomatologiczna jest dziedziną, która szczególnie chętnie sięga po różnorodne materiały ceramiczne. Jednym z wielu stosowanych materiałów jest ceramika tłoczona, która jest produkowana w postaci prefabrykatów. Związane jest to z temperaturą, gdyż topione są w bardzo wysokich temperaturach, a ich później następuje ich tłoczenie do odpowiedniej formy uzyskanej za pomocą techniki traconego wosku. Wytłoczone formy specjaliści mogą potraktować  jako finalnie gotowe uzupełnienie albo podbudowę do dalszego licowania. Materiały charakteryzują się drobnoziarnistą strukturą, dzięki czemu posiadają dużą wytrzymałość mechaniczna, jak również cechują się niską temperaturą topnienia.

Na czym polega technika tłoczenia?

Technika tłoczenia zwana również techniką prasowania jest charakterystyczna dla wykonywania stałych uzupełnień protetycznych z ceramiki szklanej. W systemie tym można wykonywać zarówno korony, jak i mosty protetyczne. Ceramika tłoczona dostarczana jest w postaci gotowych, wstępnie spieczonych prefabrykatów. Bloczki materiałów do tej technologii wykonywane są z ceramiki leucytowej oraz dwukrzemowo-litowej. Uzupełnienia wykonywane są metodą traconego wosku. Woskowe modele podbudowy lub pełnokonturowego uzupełnienia są wykonywane z wosku odlewniczego. Następnie woskowe modele są zatapiane w specjalnym pierścieniu przy użyciu masy osłaniającej. Po wypaleniu wosku uplastyczniony termicznie bloczek materiału ceramicznego zostaje wtłoczony do powstałej formy.  Wytłoczone formy mogą być gotowymi uzupełnieniami lub stanowić podbudowę do dalszego licowania ceramiką tradycyjną.