Protezy zębowe

Protezy zębowe

Protezy zębowe to rodzaj uzupełnień ruchomych wśród grupy uzupełnień protetycznych. Utrata zębów to bardzo duży defekt, nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny. Brak części uzębienia może powodować znaczne problemy przy spożywaniu posiłków. Sklep stomatologiczny Meditrans od wielu lat zapewnia kompleksowe zaopatrzenie gabinetom stomatologicznym odraz pracowniom protetycznym.

Dostarczany przez nas sprzęt i akcesoria dentystyczne to gwarant wysokiej jakości i niezawodności. W przypadku protez zębowych nie jest inaczej. W naszej ofercie znajdują się produkty tylko od renomowanych i sprawdzonych producentów. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci pracowali z najlepszymi dostępnymi produktami, przez co oni mogą cieszyć się znakomitą renomą wśród swoich pacjentów. 

Kategorie
Filtruj
  • 6,00 zł - 26,00 zł

Protezy akrylowe

Protezy akrylowe częściowe lub całkowite tworzone są z tworzywa akrylowego. W przypadku bezzębia zalecane jest wykonanie protezy całkowitej, składającej się ze sztucznych zębów i płytki. W przypadku protez częściowych do częściowo zachowanych własnych zębów dodaje się klamry które przytwierdzają wykonaną protezę do własnego uzębienia. Jest to tzw. uzupełnienie śluzówkowe, ponieważ siły podczas żucia pokarmu przenoszone zostają na błonę śluzową – obręb żuchwy i szczęki. Należy przestrzec pacjenta, że w początkowym etapie noszenia tego typu protezy mogą sprawiać mu trudność i może odczuwać leki dyskomfort. Trudności te wynikają z mniejszej efektywności żucia. Duża dostępność protez akrylowych sprawia, że są jednymi z najpopularniejszych wśród pacjentów.

Protezy zębowe szkieletowe

Kolejnym rodzajem protez zębowych są protezy szkieletowe. Jest to rodzaj uzupełnienia protetycznego wykonany ze stopów metali. Kluczowy jest odpowiedni dobór materiału wykonania, powinien on wykazywać jak najlepszą biokompatybilność ze środowiskiem jamy ustnej. W jego skład wchodzą: klamry, ciernie oraz metalowe płyty. W odróżnieniu od protez akrylowych siły żucia są w większości przeniesione na zęby, a w akrylowych jest to głównie śluzówka. Dodatkową zaletą protez szkieletowych jest ich rozmiar. W porównaniu do wcześniej wspomnianych protez są mniejsze przez co pacjent szybciej się do nich przyzwyczaja. Protezy szkieletowe wskazane są w przypadku protez częściowych zarówno do braków w żuchwie i szczęce.

Protezy z materiałów elastycznych

W odróżnieniu od wcześniej wspomnianych rozwiązań, protezy te nie zawierają żadnych elementów metalowych. Dzięki temu stają się coraz bardziej popularne, ponieważ czas akceptacji przez pacjenta jest znacznie skrócony. Ich zaletami są lekkość oraz wysoka estetyka, osiągnięta dzięki dużej transparentności używanych materiałów. Natomiast ich wadą jest brak uniwersalności. Ze względu na materiał, którego się je wykonuje mogą być używane tylko w określonych przypadkach. Nie zaleca się stosowania tego typu protez zębowych w przypadku całkowitego bezzębia, poniewać mogą one powodować dyskomfort, przez zaburzenie stawu skroniowo-żuchwowego. Wśród rodzajów protez z materiałów elastycznych można wymienić: protezy akronowe, nylonowe czy acetalowe. Przy zakupie protez zębowych pomocne będą również różnego rodzaju akryle, gipsu czy frezy protetyczne.