Leki stomatologiczne

Leki i preparaty stomatologiczne stosowane są w każdej dziedzinie zabiegów wykonywanych przez stomatologów. Leki dentystyczne znajdujące się w tym dziale można wyróżnić ze względu na dziedzinę ich zastosowania. W tej kategorii znajdują się preparaty do tamowania krwawienia, opatrunki do leczenia stanów zapalnych zębodołu, preparaty stosowane w występujących stanach zapalnych dziąseł, żele przyspieszające gojenie i leczenia aft, preparaty do osuszania i odtłuszczania tkanek zęba, płukanki do kieszonek dziąsłowych oraz żele do odbarwiania martwych zębów. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wyselekcjonowane leki stomatologiczne wraz z ich opisami, właściwościami i zaleceniami stosowania.

Kategorie
Filtruj
  • 9,00 zł - 345,00 zł

Produkty: 39

Jakich leków stomatologicznych używać w chirurgii i periodontologii ?

W chirurgii preparaty mają zastosowanie w hemostatyce i leczeniu tkanki kostne. Do tamowania krwawienia stosuje się preparaty takie jak: ViscoStat, Astringedent czy Alustat czy Hemocollagene. ViscoStat oraz Astringedent oparte są na bazie siarczanu żelaza, który aktywnie tamuje krwawienie przez koagulację krwi do retrakcji kieszonek dziąsłowych. 

Alustat stosowany jest w celu tamowania drobnych krwawień przydziąsłowych. Zawiera chlorek glinu, który działa obkurczająco na naczynia krwionośne. Dostępny jest w postaci żelu, pianki oraz płynu. Hemocollagen zapewnia miejscową homeostazę w przypadku, gdy zastosowanie konwencjonalnych nie przynosi skutków. Do odbudowy tkanki kostnej w leczeniu chirurgicznym oraz periodontologicznym pomocny jest R.T.R.+, czyli syntetyczny materiał kościozastępczy. Przeznaczony jest do wypełniania zębodołu po ekstrakcji, periodontologicznym leczeniu ubytków kostnych, zanikach kostnych (w periimplantitis), jak również stosowany jest do podniesienia dna zatoki szczękowej.

Jakich leków dentystycznych używać do oczyszczania tkanek zęba ? 

W celu osuszania i odtłuszczania tkanek zęba można stosować leki stomatologiczne takie jak: Canal Dry oraz Hydrol. Są to związki na bazie alkoholi usuwające pozostałości tłuszczowe i wilgoć z tkanek zęba. Związki tego typu pozwalają na oczyszczenie powierzchni, co implikuje zwiększenie sił adhezji wypełnień i uzupełnień protetycznych. Natomiast do odbudowy zębiny stosuje się bioaktywne substytuty, takie jak Biodentine. W obrębie korzenia ma zastosowanie w perforacjach i furkacjach, wczesnych wypełnieniach chirurgicznych, wewnętrznych oraz zewnętrznych resorpcjach oraz w apeksyfikacji. Dodatkowe informacje o biomateriałach można odnaleźć w kategorii chirurgia.

Pozostałe leki stosowane w stomatologii 

Kolejna grupa to preparaty przyśpieszające gojenie i leczenie aft oraz preparaty działające kojąco w zapaleniach dziąseł. Są to leki dentystyczne tradycyjnie przeznaczone do stosowania zewnętrznego: w stanach zapalnych skóry, błon śluzowych jamy ustnej oraz dziąseł jak również leki pomocne w leczeniu parodontozy. Produkty takie jak Glucosite tworzą kategorie płynów do kieszonek dziąsłowych. Stosuje się je w celu przepłukiwania kieszonek dziąsłowych, a także innych trudnodostępnych miejsc obszarów błony śluzowej.

Więcej informacji o wyżej wymienionych lekach stomatologicznych i preparatach można znaleźć na stronie sklepu internetowego firmy Meditrans.