Kubeczki i tacki jednorazowe

Kubeczki i tacki jednorazowe

W stomatologii często wykorzystywane są różne akcesoria, które następnie mają swoje zastosowanie w zabiegach stomatologicznych. Kubeczki i tacki stosuje się prawie we wszystkich rutynowych i bardziej skomplikowanych zabiegach. Jednorazowe tacki są odpowiednikiem tacek metalowych, lecz charakteryzują się większą higieną pracy. Nie wymagają sterylizacji oraz wcześniejszego przygotowania przed użyciem. Tacki są zazwyczaj uniwersalne oraz zaadaptowane do indywidualnego ułożenia narzędzi. Występują również w wersji z przegrodami, dzięki czemu zapewniają uporządkowanie pracy oraz zachowanie higieny na najwyższym poziomie, tak aby wszystkie potrzebne narzędzia były na swoim miejscu. Dostępne w naszym asortymencie akcesoria pochodzą od cenionych i renomowanych producentów.

Kategorie
Filtruj
  • 5,00 zł - 299,00 zł

Produkty: 14

Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Kubeczki PrimaDent papierowe

Cena podstawowa
25,00 zł -30%
Cena od 17,50 zł
  • -5,10 zł

Charakterystyka tacek stomatologicznych jednorazowych

Tacki stomatologiczne są stałym i ważnym elementem wyposażenia w każdym gabinecie stomatologicznym. Służą do organizacji pracy personelu w gabinecie lub podczas zabiegów stomatologicznych w pracy z narzędziami stomatologicznymi, co zwiększa efektywność pracy specjalisty. Mogą dzielić się na tacki jednorazowe i metalowe. Jednorazowe tacki są odpowiednikiem tacek metalowych, lecz charakteryzują się większą higieną pracy. Nie wymagają sterylizacji oraz wcześniejszego przygotowania przed użyciem. Wykonane są z wysokiej jakości, trwałego plastiku lub polistyrenu, które nie ulegają odkształceniom, nie przepuszczają wilgoci i nie reagują z chemicznymi preparatami, używanymi przez stomatologów. Posiadają specjalne przegródki na wiertła, akcesoria do polerowania oraz wgłębienia na wszelakiego rodzaju płyny, materiały, wypełnienia, które po każdym pacjencie zostają od razu wyrzucone z tacką.

Jakie zastosowanie mają kubeczki jednorazowe?

Kubki jednorazowe stomatologiczne do gabinetu są niezbędne w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. Jednorazowe kubeczki plastikowe pozwalają stworzyć bezpieczną, higieniczną przestrzeń pracy. Wykonane z wysokogatunkowego polipropylenu, o pojemności 200 ml, wykorzystywane są podczas wykonywania wypełnień, pobierania odcisków lub zabiegów mechanicznych, aby pacjent mógł szybko przepłukać zanieczyszczoną jamę ustną. Kubeczki jednorazowe występują w różnych wariantach kolorystycznych, co pozwoli na dobranie odpowiedniego koloru pod wygląd i kolorystykę gabinetu stomatologicznego. Celem zachowania najlepszej higieny i zabezpieczenia akcesoriów, kubeczki plastikowe powinny być przechowywane w zacienionym miejscu, w dedykowanych meblach z przegrodami lub zamykanych szafkach. Kubki jednorazowe oferowane przez Meditrans wyróżniają się przede wszystkim atrakcyjną ofertą cenową i jakością wykonania.