Licowanie
Licowanie
Kategoria ta obejmuje materiały i akcesoria protetyczne wykorzystywane w gabinetach oraz klinikach stomatologicznych czy laboratorium protetycznym. Są to m.in. pędzle, kompozyty, ceramika i ceramika prasowana, farby i podbarwiacze do ceramik oraz do kompozytów czy akryle. Licowanie polega na nałożeniu na ząb cienkiej licówki z porcelany, żywicy kompozytowej albo z plastiku, wykonanej w pracowni i osadzonej na powierzchniach wargowych zębów przednich. Licówki kompozytowe i plastikowe są chemicznie przyklejone do zębów. Do przyklejenia licówek porcelanowych stosuje się cement kompozytowy. Dostępne w naszym asortymencie materiały i akcesoria do licowania pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Wysokiej jakości produkty znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.
Produkty: 450
Initial MC Paste Opaque 3g
Dyski MULTILAYER HUGE PMMA System otwarty 98mm
Gradia PLUS pasta HB 3,3 ml
Signum Ceramis Dentine 4g
IPS e.max CAD for CEREC and inLab LT C14 5 sztuk
Initial MC Opaque Dentin 20g
Initial LiSi Press MT 5 x 3g
Dyski MONOLAYER HUGE PMMA System zamknięty 95mm
IPS e.max Press LT 5 sztuk
CERASMART270 14 LT UNIVERSAL
Dyski MULTILAYER HUGE PMMA System zamknięty 95mm
Jakie wyróżniamy rodzaje uzupełnień protetycznych?
Podstawowy podział uzupełnień protetycznych to: Uzupełnienia stałe i uzupełnienia ruchome. Proteza ruchoma pozwala na samodzielne wyjmowanie jej z ust. Natomiast proteza stała osadzona jest na zębach własnych pacjenta lub uprzednio wprowadzonych wszczepach śródkostnych, czyli implantach. Uzupełnienia stałe to: wkłady koronowo-korzeniowe, wkłady koronowe, korony, mosty oraz licówki. Do uzupełnień ruchomych należą: protezy szkieletowe, protezy akrylowe, protezy overdenture. Przed przystąpieniem do leczenia protetycznego należy bezwzględnie zadbać o stan jamy ustnej, konieczne jest wyleczenie próchnicy i zlikwidowanie stanów zapalnych przyzębia i dziąseł. Przeprowadzenie leczenia zminimalizuje ryzyko pojawienia się próchnicy wtórnej, znacznie trudniejszej do zdiagnozowania pod uzupełnieniami protetycznymi.
Jakie wyróżniamy rodzaje materiałów ceramicznych?
Współczesne materiały ceramiczne stosowane w protetyce można podzielić na dwie grupy, pierwszą stanowią ceramiki wielofazowe z dużym udziałem fazy szklanej, a drugą materiały bez fazy szklanej. Ceramikę z fazą szklaną możemy podzielić na: Ceramikę skaleniową na bazie krzemianu glinu z użyciem szpatu polnego, która używana jest do wykonywania licówek na słupkach z masy ogniotrwałej lub folii platynowej, licowania uzupełnień czy frezowania licówek. Następna to ceramika leucytowa na bazie glinokrzemianu potasu z użyciem leucytu używana do wykonywania pojedynczych koron, wkładów i licówek z bardzo dobrą adaptacją brzeżną. Ceramika dikrzemowo-litową na bazie dikrzemianu litu jest używana do wykonywania licówek i wkładów na słupkach z masy ogniotrwałej, licowania podbudów metalowych i ceramicznych. Ceramikę szklaną na bazie fluoroaminy czterokrzemowej znajduje zastosowanie w wykonywaniu licówek, wkładów i pojedynczych koron w odcinku przednim.