Wybielanie metodą nakładkową

Wybielanie metodą nakładkową

Wybielanie nakładkowe to jeden z najpopularniejszych i najbardziej znanych zabiegów stomatologicznych, mających na celu poprawę estetyki uzębienia. Wybielanie nakładkowe może być stosowane przy pomocy gotowych produktów możliwych do stosowania bez konsultacji stomatologicznej, a także bardziej bezpieczne wybielanie przy kontroli i wsparciu lekarza specjalisty. W trakcie wybielania nakładkowego potrzebne będzie około dwóch wizyt w gabinecie. Na pierwszej z nich wykonywane są wyciski zębów. Z nich przygotowywane są indywidualne, przezroczyste nakładki. Preparaty wybielające służą do wybielania nakładkami stosowanymi w ciągu nocy. Dostępne w naszym asortymencie materiały do wybielania pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Produkty do wybielania nakładkowego znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 5,00 zł - 1 206,00 zł

Produkty: 23

Charakterystyka wybielania nakładkowego zębów

Polega na wykorzystaniu indywidualnie wykonanych w laboratorium cienkich przezroczystych  nakładek pokrywających zęby.  Zęby wybielane są za pomocą specjalistycznego żelu o odpowiednim stężeniu, który jest aplikowany bezpośrednio do nakładek ze specjalnych strzykawek. Żele w porównaniu do materiałów stosowany w wybielaniu gabinetowym mają mniejsze stężenie. Zazwyczaj są to preparaty zawierające nadtlenek karbamidu o stężeniu 10% lub 16%, lub nadtlenek wodoru o stężeniu 6%. Istnieją pewne przeciwwskazania wybielania zębów, są one istotne zarówno przy wybielaniu w gabinecie przy pomocy lampy czy lasera, jak i przy samodzielnym wybielaniu metodą nakładkową. Zalicza się do nich: wiek poniżej 16 roku życia, występowanie dużej liczby wypełnień czy prac protetycznych, nadwrażliwość zębów, próchnica, uczulenie na składniki preparatów stosowanych w zabiegu, ciąża, pęknięte szkliwo zębów. 

Jakie są etapy wybielania nakładkowego?

Pierwszym krokiem wybielania nakładkowego jest oczyszczenie zębów z osadów i kamieni (piaskowanie i skaling), a także w razie konieczności wypełnienie ubytków. Następnie lekarz na podstawie wcześniej pobranego wycisku zębów i szczęki wykonuje zindywidualizowaną szynę, przeznaczoną do używania z żelem wybielającym. W odróżnieniu od gotowych szyn, które pacjent może nabyć na rynku, szyny wykonane w gabinecie są idealnie dopasowane do struktury uzębienia. Nakładki zazwyczaj umieszcza się na noc, a w razie potrzeby również w określonych ramach czasowych na dzień. Efekty widoczne są po kilku dniach, natomiast wszelkie prace protetyczne nie ulegają zmianie. Po zakończeniu wybielania, po ustabilizowaniu się koloru można wymienić uzupełnienia, dopasowujące je do otrzymanego efektu koloru. Efekt wybielania jest bardzo spersonalizowany, zależy od czynników takich jak: budowa zębów, wiek, nawyki żywieniowe czy pierwotny kolor zębów.

Jakie są zalecenia po wykonanym zabiegu wybielania zębów?

Zaleca się, aby pacjent przez dwie doby bezwzględnie utrzymywał „białą dietę”. Należy unikać palenia tytoniu oraz jakichkolwiek pokarmów i napojów, które posiadają barwniki. Dla zmaksymalizowania efektu wybielającego zaleca się, aby pacjent przez 2 tygodnie unikał tego typu pokarmów. Dodatkowe wsparcie kuracji zapewnić mogą specjalne pasty podtrzymujące biel, a w przypadku silnego dyskomfortu wywołanego przez nadwrażliwość zębów – preparat znoszący jej efekty. Aby utrzymać jak najdłużej efekt wybielenia zębów, należy wykonywać stomatologiczne badanie kontrolne nie rzadziej niż co 6 miesięcy, regularnie dbać o higienę jamy ustnej. Należy pamiętać, że wypełnienia kompozytowe, korony, licówki oraz mosty nie ulegną wybieleniu i konieczna może być ich wymiana w celu ich dostosowania do barwy zębów naturalnych po ich wybieleniu.