Materiały do odbudowy zrębu korony

Odbudowa zrębu korony

Materiały do odbudowy zrębu koron to materiały kompozytowe pozwalające uzyskać odpowiednio estetyczny wygląd zęba po leczeniu. Zęby leczone endodontycznie często mają niewystarczającą ilość tkanek w obrębie korony. W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie wkładu i odbudowy zrębu dla uzyskania dostatecznej retencji uzupełnienia docelowego. Oprócz działania profilaktycznego, które ma zapobiegać zajęcia kanałów korzeniowych przez bakterie, odbudowa zrębu koron ma na celu uzyskanie parametrów estetycznych i właściwości biomechanicznych mających imitować w jak najlepszym stopniu naturalne właściwości zęba. Dostępne w naszym asortymencie materiały do odbudowy zrębu korony pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Wysokiej jakości materiały i akcesoria do odbudowy zrębu korony znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 58,00 zł - 1 675,00 zł

Produkty: 23

Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Visalys Core White

Cena 389,00 zł
Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

GC Repair Kit

Cena 468,00 zł
Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Rebilda DC set

Cena 740,00 zł
Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

MultiCore Flow 50 g

Cena 1 215,00 zł

Na czym polega odbudowa zrębu korony?

Celem leczenia protetycznego jest rekonstrukcja protetyczna o wysokim standardzie estetycznym i funkcjonalnym, odpowiednio naśladując naturę, a zarazem odtwarzając warunki zgryzowe po utracie lub zniszczeniu zębów własnych. Ząb po leczeniu endodontycznym może wymagać wzmocnienia wkładem koronowo-korzeniowym. Dzięki temu powstaje podstawa trwalszego zrębu do dalszej odbudowy. Jedne z możliwości postępowania: wypełnienia kompozytowe, wypełnienie wzmocnione wkładem z włókna szklanego, nakłady protetyczne, korony protetyczne. Odbudowa zrębu koron ma na celu uzyskanie parametrów estetycznych i właściwości biomechanicznych mających imitować w jak najlepszym stopniu naturalne właściwości zęba. Kluczowe w takich przypadkach są analiza ilości pozostałych tkanek twardych zęba, typ materiału zastosowanego w postaci wkładu korzeniowego i nadbudowy części koronowej, rodzaj cementowania kompozytowego czy zakres preparacji.

Jakie materiały wybierane są do odbudowy zrębu korony?

Przykładami produktów do odbudowy zrębu koron są podwójnie utwardzalne kompozyty do odbudowy zrębu zęba. Materiały kompozytowe zawarte w strzykawkach optymalnie dopasowują się do ścian zęba i powierzchni wkładów korzeniowych, jednocześnie gwarantując dobre właściwości przepływu. Posiadają bardzo cienki film warstwy (oscylując około 20 µm). Większość materiałów oferuje automatyczne mieszanie, a bezpośrednia aplikacja następuje przez końcówki nakładane na strzykawkę. Materiały mogą być szlifowane jak zębina, wykazują wysoką wytrzymałość na ściskanie dzięki zawartości tlenku cyrkonu. Produkty mogą być przeznaczone zarówno do odbudowy zrębu korony, jak i cementowania wkładów korzeniowych. Stosowanie standardowych wkładów z włókien szklanych, materiałów na bazie cementów to korzystne i opłacalne rozwiązanie w porównaniu z wkładami koronowo-korzeniowymi.