Dezynfekcja i sterylizacja

Dezynfekcja i sterylizacja stanowią podstawę do odpowiedniego funkcjonowania gabinetu stomatologicznego. W szerokiej ofercie tej kategorii znajdują się wszelkie niezbędne preparaty do dezynfekcji, akcesoria do mycia i dezynfekcji skóry, instrumentów i powierzchni, pojemniki do mycia i dezynfekcji, opakowania do sterylizacji narzędzi stomatologicznych oraz testy i akcesoria do sterylizacji. Dbanie o higienę skóry pomaga zadbać o zdrowie zarówno pracowników jak i pacjentów. Z uwagi na wysoką szkodliwość  mydła dla skóry ręce należy myć tylko w przypadkach gdy są zabrudzone, przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety oraz przed pracą. Meditrans przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa, dlatego posiada w swojej ofercie znaczącą ilość produktów z marki własnej PrimaDent.

Kategorie
Filtruj
  • 6,00 zł - 1 666,00 zł

Produkty: 276

Jakich preparatów do dezynfekcji używać ? 

Dbanie o higienę skóry pomaga zadbać o zdrowie zarówno pracowników jak i pacjentów. Z uwagi na wysoką szkodliwość  mydła dla skóry ręce należy myć tylko w przypadkach gdy są zabrudzone, przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety oraz przed pracą. Preparaty do dezynfekcji zawierające alkohol działają na skórze do 30 sekund po czym alkohol wyparowuje nie uszkadzając skóry. W ramach kategorii mycia i dezynfekcji skóry znajdują się preparaty alkoholowe oraz nie-alkoholowe do dezynfekcji, produkty do mycia i pielęgnacji skóry (Manisoft, Skinman, PrimaDent Hand Cream oraz wiele innych). Przed pierwszym pacjentem dezynfekuje się obszar całego stanowiska, a następnie po każdym skończonym zabiegu należy dokonać dezynfekcji powierzchni, a także wymiany sprzętu jednorazowego, w tym końcówek ślinociągu i ssaka (końcówki do ślinociągu i ssaka skutecznie dezynfekuje PrimaDent CleanJet – preparat w formie koncentratu szerokim s spektrum działania grzybobójczego, bakteriobójczego i wirusobójczego (w tym HIV i HBV). 

Kiedy mogę używać preparatów do dezynfekcji bezalkoholowych a kiedy na bazie alkoholi ?

Fotele stomatologiczne dezynfekuje się środkami przeznaczonymi do szybkiej dezynfekcji, zwykle są to preparaty na bazie alkoholi. Do czyszczenia małych powierzchni przydatny mogą być chusteczki PrimaDent Wipes. Natomiast powierzchnie wrażliwe na działanie alkoholi, takie jak PCV, skóra, skóry syntetyczne, szkło akrylowe, guma należy czyścić przy pomocy preparatów do dezynfekcji bezalkoholowych. Po zakończeniu dnia pracy dezynfekuje się podłogi, zlewy oraz łazienki chyba, że występują sytuacje, w których zalecane jest częstsze mycie i dezynfekcja. Łazienki należy dezynfekować wg priorytetów, tj. od najmniej skażonych do najbardziej skażonych oraz od najwyżej położonych do najniżej położonych. 

Jak dezynfekować narzędzia stomatologiczne ?

Narzędzia zabiegowe i sprzęt jednorazowego użytku przed ponownym użyciem musi być umyty, zdezynfekowany oraz wysterylizowany. Narzędzia wstępnie oczyszcza się z widocznych zabrudzeń, następnie wszystkie przyrządy umieszcza się w roztworze dezynfekcyjnym (przykładem takiego produktu jest PrimaDent Protect, posiadający szerokie spektrum antymikrobowe, wyjątkowo skutecznie usuwa zabrudzenia organiczne – już w niskich stężeniach niszczy bakterie, grzyby i wirusy). Powinny być całe zanurzone i czas ich zanurzenia powinien być odpowiedni do stosowanego środka dezynfekującego. Narzędzia stomatologiczne (wiertła, ściernice itd. mogą być dezynfekowane w osobnej małej wanience, np. Sekudrill Box 200 ml). Po upłynięciu czasu dezynfekcji, narzędzie wyjmuje się na sicie, po czym płucze i odstawia do wysuszenia. Następnie po wysuszenie przyrządy należy spakować zestawami w rękawy – najlepiej zamykane zgrzewarką oraz umieścić w autoklawie/sterylizatorze. W ofercie sklepu internetowego znajdują się również testy do sterylizacji narzędzi stomatologicznych.

Dlaczego warto stosować preparaty do dezynfekcji marki PrimaDent ?

Meditrans mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo swoich partnerów wraz z ukierunkowaniem firmy na dostarczanie na rynek produktów najwyższej jakości w 2009 roku stworzył markę własną produktów do mycia i dezynfekcji, opakowań do sterylizacji narzędzi stomatologicznych oraz akcesoriów stomatologicznych. Jej powstanie poprzedzone było wieloletnimi przygotowaniami, dzięki czemu produkty marki PrimaDent do dezynfekcji spełniają wymogi najwyższej jakości i są w pełni bezpieczne dla użytkowników. W szerokim asortymencie preparatów do dezynfekcji znajdują się produkty takie jak: PrimaDent Protect Powder, PrimaDent Spray, PrimaDent Foam czy PrimaDent Perfect.