Systemy modeli dzielonych

Systemy modeli dzielonych

W tej kategorii znajdują się akcesoria protetyczne wykorzystywane w gabinetach i klinikach stomatologicznych czy laboratorium protetycznym. W laboratorium protetycznym wykonuje szereg prac, stosując model dzielony (składany). Model dzielony stosuje się w celu uzyskania prawidłowego dostępu do granicy preparacji korony, korony częściowej, mostów, wkładu koronowego czy wkładu koronowo-korzeniowego.  W kategorii znajdują się produkty takie jak: Piny okołomiazgowe, tytanowe oraz stożkowe, Podstawki porcelanowe, Formy na podstawy czy gumowe osłonki modeli. Dostępne w naszym asortymencie systemy modeli dzielonych pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Produkty wysokiej jakości znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 17,00 zł - 623,00 zł

Produkty: 19

Systemy modeli dzielonych – kryteria, jakie należy wziąć pod uwagę przy ich wyborze

Podstawowe kryteria uwzględniane przy wyborze systemu do wykonywania modeli dzielonych to: łatwość postępowania, krótki czas sporządzenia modelu, niski nakład finansowy w przeliczeniu na pojedynczy model, wystarczający dostęp do obrzeży oraz struktury znajdujące się blisko przyszyjkowo opracowanego zęba powinny być wyraźne. Systemy modeli dzielonych możemy podzielić na pinowe i bezpinowe. Tradycyjny system pinowy Pin-Cast polega na odlaniu z gipsu łuku zębowego, docięciu, nawierceniu otworów za pomocą pinarki, wklejeniu pinów, izolacji, a następnie na wykonaniu gipsowej podstawy. W modelach dzielonych nie wolno łączyć dwóch wiążących w różnym czasie gipsów oraz ich obróbki z wykorzystaniem obcinarki. Powoduje to niekontrolowaną liniową i higroskopijną ekspansję obu części modelu dzielonego, która skutkuje niedokładnościami w wykonywanej pracy. 

Charakterystyka pinów stomatologicznych

W protetyce piny stomatologiczne, fachowo określane okołomiazgowymi, są to specjalistyczne elementy mocujące zaliczane do stałych elementów protetycznych. Umożliwiają one odbudowę utraconego fragmentu zęba na bazie jego pozostałej, prawidłowej części. Piny charakteryzują się wytrzymałością oraz biokompatybilnością. Mogą być one modelowane i doginane nawet po założeniu. Zastosowanie pinów, w porównaniu do systemów bezpinowych, pozwala na większą wszechstronność w działaniu. Podstawowym zastosowaniem pinów stomatologicznych jest oczywiście odbudowa uszkodzonych fragmentów zębów. Jednakże mogą one również być użyteczne w protetyce stomatologicznej, jako elementy mocujące różnych urządzeń protetycznych, na przykład mostów.