Instrumenty chirurgiczne

W podanej kategorii produktów znajdują się wysokiej jakości instrumenty chirurgiczne. Chirurgia stomatologiczna daje wiele możliwości leczenia w przypadkach, kiedy leczenie zachowawcze czy endodontyczne nie przynosi oczekiwanych efektów. Zabiegi chirurgiczne stanowią mocną podstawę przed późniejszym leczeniem ortodontycznym, protetycznym czy implantologicznym. Narzędzia w tym dziale znajdują zastosowanie również w chirurgii ogólnej. Są to m.in.: noże i skalpele chirurgiczne, rozwieraki stomatologiczne, kleszcze ekstrakcyjne, pensety anatomiczne, nożyczki chirurgiczne, pensety chirurgiczne, igłotrzymacze, chwyty do skalpeli czy nożyczki mikrochirurgiczne. Dostępne w naszym asortymencie instrumenty pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Sprawdzone produkty o wysokiej jakości znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 19,00 zł - 4 802,00 zł

Produkty: 36

Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Elewatorium Molt

Cena 25,00 zł

Charakterystyka instrumentów do chirurgii szczękowo-twarzowej

Narzędzia do chirurgii szczękowo-twarzowej ze względu na ich zastosowanie można podzielić na narzędzia: do preparowania tkanek, do retrakcji tkanki, do sondowania tkanek, podtrzymujące tkanki, ochraniające tkanki, a także szereg narzędzi specjalnych wyspecjalizowanych do użycia w określonych sytuacjach.  W wielu przypadkach chirurgia stomatologiczna jest dziedziną pomocniczą. Do dziedziny chirurgii stomatologicznej zaliczane są następujące zabiegi: Ekstrakcja zębów zatrzymanych i jeszcze niewyrzniętych, ekstrakcja zębów mądrości, odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku, usuwania torbieli i guzów zębopochodnych, zabiegi resekcji wierzchołka korzenia, przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego, repozycja oraz unieruchomienie zwichniętych, a także złamanych zębów, chirurgiczne leczenie periodontologiczne, zabiegi z zakresu plastyki połączeń zatoki szczękowej z jamą ustną.

Zabiegi wykonywane w dziedzinie chirurgii stomatologicznej

Usuwanie zębów mądrości, czyli zabieg usunięcia zębów, które wyrzynają się jako ostanie. Może też wystąpić całkowite zatrzymanie zębów mądrości, w sytuacji, gdy ząb otoczony jest z każdej strony kością. Natomiast częściowe zatrzymanie to sytuacja, kiedy część zęba wyrzyna się, a jego reszta pozostaje zablokowana i tworzy bolesne kieszenie dziąsłowe i kostne. Resekcja to usunięcie fragmentu korzenia, w którym zaszła zmiana okołowierzchołkowa. Usuwa się zmienioną tkankę wraz z wierzchołkiem korzenia. Po pewnym czasie miejsce to należy wypełnić nową kością. Do utraty kości może prowadzić utrata zęba znajdującego się bezpośrednio pod dnem zatoki szczękowej. Należy wtedy wykonać podniesienie dna zatoki, czyli umieszczenie substytutu kości, aby zapewnić odpowiednie oparcie do umieszczenia implantu. Radektomia to zabieg polegający na usunięciu całości problematycznego korzenia zęba.