Wiertła z węglika spiekanego

Wiertła z węglika spiekanego

Dźwięk pracujących wierteł jest jednym z najbardziej kojarzonych w przychodni stomatologicznej. Początkowo stosowane były wiertła wykonane ze stali, jednak z racji na ich krótką żywotność zostały praktyczne usunięte z użytku. Ich miejsce zastąpiły bardziej trwałe i wydajne wiertła z węglika spiekanego. Meditrans oferuje szeroką opcję wyboru wierteł, m.in. wiertła węglikowe, wiertła diamentowe, wiertła ortodontyczne czy specjalne wiertła do cięcia metalu czy porcelany. W ramach każdej grupy znajdziecie Państwo wiertła o różnych kształtach i długościach, jak również w przypadku wierteł diamentowych – o różnej ziarnistości.

Kategorie
Filtruj
  • 0,00 zł - 428,00 zł

Produkty: 39

Czym są i jak stosować wiertła dentystyczne ? 

Są to precyzyjne narzędzia obrotowe niezbędne w każdym gabinecie stomatologicznym. Wiertła stomatologiczne mają różne przeznaczenie ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane, rozmiar oraz kształty główek. Wiertła można również podzielić ze względu na narzędzie, na którym będą mocowane. Wiertła używane z prostnicą cechują się długim i gładko zakończonym trzonem, natomiast wiertła na kątnicę mają krótszy i nacięty na końcu trzon oraz wiertła do wiertarki turbinowej, mające gładko zakończony i cienki trzon. W ofercie znajdują się wiertła z węglika spiekanego, wiertła diamentowe, a także wiertła ortodontyczne, wiertła chirurgiczne, wiertła do opracowań i wykończeń oraz wiertła do cięcia metalu, porcelany raz do preparacji.

Co charakteryzuje wiertła z węglika spiekanego ?

Wiertła stomatologiczne to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego. Wiertła z węglika spiekanego są wysoce efektywne przy pracy z wyższymi obrotami. Ich żywotność jest znacznie dłuższa niż w przypadku wierteł wykonanych ze stali. Posiadają również więcej krawędzi tnących i są bardziej zróżnicowane. Przeznaczone są do pracy z metalem i zębiną, nie zaleca się stosowania wierteł z węglika spiekanego ze szkliwem, ponieważ mogą one powodować mikropęknięcia. 

Przykładowe rodzaje: różyczka, tarcza, gruszka, odwrócony stożek, szczelinowiec, szczelinowiec z nacięciami poprzecznymi, szczeliniowiec-stożek. Podsumowując wiertła z węglika spiekanego są precyzyjne, wysoce efektywne i przystosowane do pracy na wysokich obrotach. Pasują zarówno na prostnice i kątnice, są twarde i wysoce wydajne. 

Jak dobrać interesujące mnie wiertło z węglika spiekanego ?

Wiertło oznaczone są rozmiarem oraz rodzajem trzonka. Rodzaje trzonków to: FG – Turbina 19 mm, FG Surg – Turbina przedłużona 25 mm, RA – Kątnica 22 mm, RA Surg – Kątnica przedłużona 26 mm. W celu wyszukania odpowiedniego wiertła należy wybrać jego kształt, następnie zaznaczyć rozmiar i rodzaj trzonka.