Akcesoria do polerowania

Do akcesoriów stomatologicznych służących do opracowywania i polerowania wypełnień należą: krążki ścierne, paski ścierne, szczoteczki, gumki do kompozytów, gumki do ceramiki, gumki do amalgamatów oraz pasty polerskie i wszystkie niezbędne akcesoria jak mandryle. Wypełnienie ma na celu odbudowę anatomiczną zęba, która została zburzona przez powstanie ubytku. Opracowanie i polerowanie wypełnień to ostatni etap leczenia. Uzupełnienie obrabia się w celu uzyskania jak najwyższej estetyki i aby jak najlepiej przybliżyć ich wygląd do wygląd naturalnego zęba. W ofercie naszego sklepu stomatologicznego znajdują się wszystkie niezbędne materiały do polerowania i obróbki kompozytów, glasjonomerów, ceramiki i innych. Dla jak najlepszego zadowolenia naszych klientów dostarczamy tylko najwyższej jakości produkty.

Kategorie
Filtruj
  • 2,00 zł - 878,00 zł

Produkty: 214

Krążki ścierne do polerowania wypełnień

Kolor, kształt zaburzenia w strukturze szczególnie w zębach przednich to częsty problem estetyczny pacjentów. Piękny uśmiech i idealnie wypolerowane zęby to coś co pacjenci uwielbiają. Wśród wielu produktów posiadamy w ofercie takie produkty jak Sof-lex, OptiDisc czy Maxflex. Są to krążki do opracowywania i polerowania wypełnień. Ich niewątpliwą zaletą szybka i łatwa wymiana. W celu wymiany krążek należy zatrzasnąć na trzymadełku, bez konieczności precyzyjnego mocowania. Dodatkowo krążki mają dwie średnice w zależności od wymaganej precyzji w danym przypadku klinicznym, a także oznaczone są kolorami. I tak kolory ciemniejsze to krążki zgrubne, natomiast kolory jaśniejsze to krążki drobnoziarniste lub superdrobnoziarniste. Kolorystyczne oznaczenie wprowadzono w celu usprawnienia prawidłowej kolejności postępowania.

Gumki do polerowania i pasty polerskie 

W naszej ofercie posiadamy również szeroki asortyment akcesoriów do polerowania różnych materiałów. Są to między innymi gumki do kompozytów, ceramiki czy amalgamatów. Gumki do polerowani metalu znajdą zastosowanie przy precyzyjnym opracowywaniu powierzchni metalowych. Ich głównym przeznaczeniem jest szlifowanie i polerowanie metali szlachetnych. Przy ostatecznym opracowywaniu uzupełnień niezbędne są również pasty polerskie. Pasty te mają za zadanie eliminację płytki nazębnej i pozostawienie powierzchni zęba jak najbardziej gładkie. Pasty te znajdą również zastosowanie w periodontologii przy zabiegach skalingu i piaskowania. 

Wszystkie wyżej wymienione produkty w różnych odmianach dostępne są na stronie sklepu internetowego Meditrans.