Maseczki stomatologiczne

Maseczki stomatologiczne

Maseczki ochronne najwyższej jakości znajdziesz w sklepie Meditrans. Noszenie maseczki ma na celu ochronę dróg oddechowych osoby zdrowej przed materiałem biologicznym potencjalnie zakażonego. Nie wszystkie maseczki medyczne mają to samo zastosowanie. W naszym szerokim asortymencie znajdziecie Państwo zarówno maseczki filtrujące jak i ochronne. Używanie maseczek pozwala na odpowiednią higienę pracy i zabezpiecza pacjentów jak i personel. Materiały jednorazowe stanowią podstawowe elementy wyposażenia każdego gabinetu stomatologicznego. W naszym sklepie znajdziecie wszelkie potrzebne akcesoria do ochrony twarzy i rąk: od maseczek ochronnych, chirurgicznych przez okulary i przyłbice po rękawiczki nitrylowe czy lateksowe. 

Maseczki stomatologiczne
Kategorie
Filtruj
  • 9,00 zł - 490,00 zł

Produkty: 15

Czy maski chirurgiczne chronią przed zakażeniem ?

Maseczki chirurgiczne jednorazowe wykonane są z włókniny polipropylenowej (2–3 warstwy). Do utrzymania ich na głowie posiadają gumki lub troki wiązane z tyłu głowy. Maseczki chirurgiczne nie utrudniają oddychania. Mają pełnić dwie funkcje. Noszenie maseczki ma z jednej strony chronić pacjenta, blokując krople, które mogą zawierać bakterie i wirusy a z drugiej strony tworzą barierę przed dostawaniem się większych cząsteczek do jamy ustnej czy nosa. Skutecznie blokują krople i większe cząsteczki, natomiast nie filtrują i nie tworzą bariery dla bardzo małych cząsteczek (powstałych przy kichaniu czy kaszlu). Należy pamiętać o przestrzeganiu zasad noszenia maseczek – maska źle założona nie spełnia swoich funkcji - i o odpowiedniej higienie rąk. Czyste ręce zmniejszają ryzyko przedostania się drobnoustrojów w okolice twarzy. W naszym sklepie znajdziecie Państwo najwyższej jakości preparaty do dezynfekcji i mycia rąk. Dla lepszej ochrony maseczki ochronne należy nosić pod przyłbicami.

Jaką ochronę zapewniają półmaski stomatologiczne - filtrujące ? 

Półmaski filtrujące składają się z warstw materiałów ochronnych oraz z filtra oczyszczającego. FFP to skrót od filtering face piece, co oznacza filtrującą ochronę twarzy. Maski dentystyczne filtrujące dzielimy na 3 typy: FFP1, FFP2, FFP3. Skuteczność w zatrzymywania cząstek o wymiarach od 300nm wynoszą kolejno: dla FFP1 – 80%, FFP2 – 94%, FFP3 – 99%. Różnią się granicą maksymalną przecieku wewnętrznego, czyli maksymalnego stopnia nieszczelności maski będącego wynikiem niepełnego przylegania maski do skóry twarzy oraz ewentualnych nieszczelności zaworu wydechowego. Różnią się również maksymalnym czasem użytkowania. Ważne są również oznaczenia masek. FF – część twarzowa maski, P – poziom ochrony filtra, NR – maska jednokrotnego użytku, R – maska wielokrotnego użytku, D – maska do pracy w zapylonych pomieszczeniach. Ponadto dostępne są również maski o symbolu „N95”. Oznacza to że maska blokuje 95% bardzo małych cząstek, o wielkości do 0,3 mikrona. 

Wszystkie wymienione typy maseczek dostępne są w naszym sklepie online. Ponadto oprócz maseczek polecamy szeroki wybór okularów stomatologicznych jak i przyłbic ochronnych. W dzisiejszych czasach maseczki ochronne to bardzo ważny punkt zabezpieczenia stomatologa, dlatego polecamy o zapoznanie się z ofertą sklepu.