Pokrowce, serwety, śliniaki i wkłady jednorazowe

W tej kategorii znajdziemy produkty jednorazowego użytku niezbędne do odpowiedniego funkcjonowania,  zapewniające skuteczną i optymalną pracę gabinetów, oraz klinik stomatologicznych. Oferują wygodę oraz bezpieczeństwo dla personelu podczas wykonywanych zabiegów. Są to m.in. pokrowce stosowane do unitów stomatologicznych, śliniaki i wkłady jednorazowe czy serwety stomatologiczne. Służą do zabezpieczenia pacjenta przed ewentualnymi zabrudzeniami podczas procedur stomatologicznych, stanowią ochronę przed zanieczyszczeniami takimi jak: ślina, krew, cząstki zębiny. Materiały jednorazowego użytku, wyłącznie w profesjonalnej praktyce stomatologicznej. Dostępne w naszym asortymencie pokrowce, serwety, śliniaki i wkłady jednorazowe pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Produkty wysokiej jakości znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 1,00 zł - 721,00 zł

Produkty: 54

Charakterystyka materiałów i produktów jednorazowych wykorzystywanych przy zabiegach stomatologicznych

W każdym gabinecie  stomatologicznym niezbędne są produkty i materiały pozwalające  zapewnić jak najwyższą higienę, które stały się standardem pracy w branży stomatologicznej. Wykorzystywane są m.in. wkłady do spluwaczki stosowane przy unitach stomatologicznych, pozwalając na proste i higieniczne usunięcie odpadów po zabiegu. Serwety stomatologiczne dzięki podwójnej warstwie bibuły zapewniają doskonałą wchłanialność płynów, służą do zabezpieczania pacjentów przed różnymi zabrudzeniami podczas procedur stomatologicznych. Śliniaki z kieszonką zapobiegają przedostawaniu się do jamy ustnej pacjenta drobnoustrojów chorobotwórczych znajdujących się na jego ubraniu. Zarówno serwety, jak i śliniaki dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Stosowne również jest wiele pokrowców i rękawów, które stanowią doskonałą ochronę dla sprzętu stomatologicznego i są nieodzownym elementem przy zabiegach chirurgicznych. 

Jak zadbać o sterylne warunki w gabinecie stomatologicznym?

Do zachowania w pełni sterylnych warunków w gabinecie stomatologicznym oraz w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom, jak również dla pacjentów można zastosować pełny asortyment materiałów sterylnych i jednorazowych. Są to m.in. maski plastikowe, przyłbice oraz różnego rodzaju maseczki ochronne. Ponadto produkty i materiały jednorazowe wykorzystywane przy zabiegach stomatologicznych to: kubeczki i tacki jednorazowe, pokrowce, serwety, śliniaki i wkłady jednorazowe, kompresy, wałeczki i waciki, a także rękawice diagnostyczne. Różne rodzaje rękawiczek pozwalają dobrać materiał do indywidualnych potrzeb. Dostępne są rękawice nitrylowe, lateksowe, pudrowe i bezpudrowe. Kompleksowa ochrona gabinetu obok materiałów sterylnych wymaga dobrania odpowiednich środków do mycia i dezynfekcji w gabinecie.