Implantologia

Implantologia, jako gałąź stomatologii, stanowi znakomite rozwiązanie dla przywracania pacjentom zdrowego i estetycznego uśmiechu. Współcześnie, coraz większy nacisk kładzie się na estetykę odbudowy, co sprawia, że wszczepianie implantów staje się coraz powszechniejszym rozwiązaniem. Implanty wykonane ze stopów tytanu doskonale imitują naturalny korzeń zęba i stanowią solidną podstawę, na której można umieścić koronę protetyczną za pomocą łącznika. Jakość i efektywność zabiegów implantologicznych zależą w dużej mierze od odpowiednio dobranych produktów i komponentów. Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom w dziedzinie implantologii, firma Meditrans oferuje implanty oraz akcesoria implantologiczne najwyższej jakości, pochodzące od renomowanych marek cenionych na całym świecie. Produkty dostępne w naszej ofercie to gwarancja jakości, pochodzącej z wiarygodnych źródeł.

Kategorie

Produkty: 39

Co wyróżnia miniimplanty MDI oraz o-ringi MDI?

Minimplanty MDI to samogwintujące implanty wykonane z wysokiej jakości stopu tytanu. Cechą, która je wyróżnia jest bardzo mały rozmiar. Znaczącym udoskonaleniem miniimplantów MDI jest uzupełnienie w postaci jednoczęściowego zatrzasku kulkowego (o-ball). Jego cechą charakterystyczną jest praca na implantach o małej średnicy, przeznaczonych do stabilizacji protez całkowitych. Każdy implant posiada główkę o kształcie kulki, na której w trakcie zakładania protezy umiejscawia się zatrzaskujący się gumowy O-ring ułożony w metalowej patrycy. Odpowiednie dobranie jej rodzaju oraz rodzaju wspierającego O-ringu implikuje siłę utrzymania protezy. Dzięki strukturze budowy elementów systemy eliminuje niekorzystne, bezpośrednie obciążenie implantów. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu równomiernemu śluzówkowemu podparciu protezy. Zastosowanie miniimplantów MDI w ostatnich latach cieszy się niezwykłym powodzeniem, które spowodowane jest korzyściami jakie daje użycie tych materiałów.

Pozostałe akcesoria

Całość wysokojakościowego systemu implantologicznego powinno być wyposażone w szerokie akcesorium wspomagające wszelkie czynności związane z zabiegiem wszczepiania implantów. Podstawowym wyposażeniem jest kaseta chirurgiczna z zestawem narzędzi, która zawiera 3 wiertła chirurgiczne 1.1 mm, wiertło chirurgiczne 1.3 mm, klucz – dynamometryczny oraz klucz skrzydełkowy oraz adaptery do klucza grzechotki w rozmiarach 5 mm oraz 11 mm. Kolejnymi elementami wyposażania są również analogi implantów i transfery protetyczne. Analogi są osobno dopasowywane do rodzaju wykorzystywanych miniimplnatów, tj. wyróżnia się analogi z owalną główką, z owalną główką i kołnierzem oraz analog z kwadratową główką i kołnierzem. Wszelkie wiertła chirurgiczne o różnych rozmiarach, wiertła lokalizacyjne a także przedłużacze do wierteł zalicza się do elementów przygotowawczych. W grupie akcesoriów implantologicznych do systemu MDI znajdują się także zatrzaski metalowe Standar, Micro oraz O-Cap, a także ORingi i micro O-Ringi. Całość uzupełniają podkładki izolacyjne.

Zastosowanie materiałów kościotwórczych w Implantologii

Materiały kościozastępcze to jeden z elementów leczenia w implantologii oraz chirurgii. Są one podstawą do sterowanej regeneracji kości. Materiały te to zazwyczaj naturalne, nieorganiczne biomateriały w postaci hydroksyapatytu. Materiał ten wytwarzany jest z wołowej kości gąbczastej. Dzięki swojej strukturze chemicznej i fizycznej jest wysoce podobny do kości gąbczastej występującej u ludzi. Materiały, takie jak InterOss są wysoce hydrofilne i wieloporowate. Jest to istotne z punktu widzenia procesu wytwarzającego kość, zawartość mikro, mezo oraz makroporów znacząco wspomaga wszelkie procesy związane z odbudową kości. Obok materiałów kościozastępczych wykorzystywanych w implantologii oraz chirurgii są membrany kolagenowe, stosowane są do wszystkich aplikacji powiązanych ze sterowaną odbudową tkanek. Membrany takie jak T-Barrier MEMBRANE dzięki swoim homeostatycznym właściwościom może być stosowana jako lokalny opatrunek.