Zgłębniki i sondy stomatologiczne

Sondy diagnostyczne są nieodzownymi narzędziami w stomatologii, wykorzystywanymi do wykrywania ubytków na wczesnym etapie diagnozy. Służą one do oceny stanu tkanek twardych oraz ich wrażliwości na czynniki zewnętrzne. Sondy periodontologiczne pomagają w badaniu powierzchni zęba, twardości zębiny oraz stanu wypełnień. Narzędzia z rodziny zgłębników wspierają proces diagnostyczny i są podstawowym wyposażeniem każdego gabinetu stomatologicznego. Nasze produkty pochodzą od cenionych i renomowanych producentów, gwarantując najwyższą jakość.

Kategorie
Filtruj
  • 9,00 zł - 160,00 zł

Produkty: 23

Charakterystyka Sondy stomatologicznej

Sondy dentystyczne służą do pośredniego wykrywania próchnicy, sprawdzania gładkości tkanek twardych zęba oraz stopnia ich wrażliwości na bodźce mechaniczne. Za pomocą zgłębnika można również zbadać gładkość i przyleganie wypełnień do tkanek zęba. Zbudowany jest z trzonu i ostrej końcówki, ustawionej do trzonu pod kątem. Narzędzia posiadają uchwyt antypoślizgowy. Ze względu na kształt końcówki wyróżniamy kilka rodzajów sond periodontologicznych: z pazurkiem, sierpowe, rozwartokątne, prostokątne.  Sondy stomatologiczne projektowane są tak, aby zabezpieczać tkanki przyzębia przez traumatyzację i umożliwiać badanie nierówności na powierzchni korzenia. W pełni bezpieczne dla pacjenta może być wielokrotnie używane, po wcześniejszej jego sterylizacji odpowiednimi środkami do sterylizacji. Dodatkowo w przypadku narzędzi warto zadbać o odpowiednie opakowania, w których będą przechowywane W większości przypadków wykonywane są z wysokiej jakości stali chirurgicznej, składa się z trzonka oraz ostro zakończonej końcówki ustawionej pod kątem 95 stopni.

Kiedy zalecane jest stosowanie sondy periodontologiczne?

Narzędzia przeznaczone do wykonywania pomiaru głębokości kieszonki przyzębnej. Wykonane z wysokiej jakości stali chirurgicznej, pomagają wykrywać nierówności na powierzchni zęba. Instrument jest przydatny do błyskawicznego i jednoznacznego diagnozowania schorzeń periodontologicznych. Uniwersalne narzędzie stosowane jest w stomatologii do  mierzenia głębokości kieszonki dziąsłowej, badania stanu ozębnej, wykrywaniu niewielkich ubytków, badania stanu dziąsła oraz krwawienia z kieszonki, wykrywania nawisów wypełnień, płytki nazębnej, sprawdzania szczelności i wytrzymałości wypełnienia, bada spoistość i gładkość tkanek twardych zęba oraz są stosowane podczas badania wrażliwości tkanek na bodźce mechaniczne.