Piaskarki stomatologiczne

Piaskarki dostępne w ofercie sklepu Meditrans to gwarancja jakości i niezawodności. Są to zarówno piaskarki stomatologiczne wolnostojące oraz ręczne piaskarki zakładane na rękaw turbinowy unitu. Piaskowanie wymaga precyzyjnego podawania odpowiedniej ilości preparatu, dlatego piaskarki powinny być odpowiednio bezpieczne, aby pacjent nie odczuwał dyskomfortu podczas zabiegu. Wszystkie urządzenia znajdujące się w tej grupie pochodzą od renomowanych dostawców, takich jak EMS czy KaVo. W trakcie zabiegu urządzenie pod ciśnieniem i z odpowiednią ilością wody rozpyla w jamie ustnej pacjenta drobny piasek. Piaskarki z naszej oferty posiadają ergonomiczne dysze, co przy pracy z nimi jest bardzo istotne, aby praca była lekka i przyjemna. Dostępne w naszym asortymencie piaskarki stomatologiczne pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Wszystkie te produkty znajdą Państwo na stronie internetowej sklepu stomatologicznego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 300,00 zł - 14 590,00 zł

Produkty: 12

Jakie właściwości powinna mieć piaskarka stomatologiczna ? 

Dzięki odpowiedniemu doborowi sprzętu w gabinecie stomatologicznym jakim jest piaskarka stomatologiczna praca będzie bardziej efektywna i komfortowa dla personelu oraz pacjentów. Celem piaskowania jest eliminacja chorych tkanek z powierzchni zębów oraz działanie antybakteryjne i wybielające. Piaskarka stomatologiczna powinna być zatem efektywna, co oznacza, że siła czyszczenia powinna być odpowiednia. Należy także zadbać o każdy element składowy urządzenia. Pierwszym elementem jest odpowiednie podłączenie do rękawa. Drugi element to zbiornik na piasek z odkręcaną pokrywką, którego szczelność jest niezwykle istotna do zachowania materiału w odpowiedniej kondycji. Obrotowa końcówka z dyszą z możliwością regulacji długości i kącie obrotu dookoła osi oraz stopniu zakrzywienia umożliwia strumieniowi piasku dotrzeć do każdego, nawet najtrudniej dostępnego fragmentu powierzchni zęba). Piaskarka stomatologiczna i jej ergonomiczny kształt pozwala na odpowiednie dopasowanie miejsca w gabinecie stomatologicznym.

Kiedy przeprowadza się zabieg piaskowania ? 

Po skalingu, można wykonać bezbolesny zabieg piaskowania (usuwanie płytki nazębnej), który pomoże w usunięciu osadu na powierzchni zębów i przebarwień pochodzących ze spożywania pokarmów i napojów. Rekomendowane jest aby piaskowanie było zabiegiem uzupełniającym do skalingu. W tym celu należy zastosować piaskarkę stomatologiczną – urządzenie mechaniczne tworzące strumień czyszczącego piasku pod ciśnieniem o odpowiedniej sile czyszczenia. Dzięki temu usuwane są zanieczyszczenia z nawet najbardziej niedostępnych miejsc. Do zabiegu można stosować piaski o różnej wielkości cząsteczek, np.: Piasek do piaskarki EMS Classic Comfort 40µm (dostępny w wielu smakach) czy piasek KaVo PROPHYpearls 60μ - 70μ (różne smaki). Profesjonalne piaski o różnych smakach sprawiają, że pacjent nie odczuwa dyskomfortu podczas leczenia.