Drobny sprzęt stomatologiczny

W codziennej praktyce gabinetów stomatologicznych niezwykle przydatny jest drobny sprzęt stomatologiczny. W podanej kategorii produktów znajdują się urządzenia takie jak: końcówki stomatologiczne, lampy polimeryzacyjne i wybielające, mieszalniki, wstrząsarki, skalery, piaskarki, fizjodyspensery, lasery, zgrzewarki, endometry, mikrosilniki endodontyczne, lampy bakteriobójcze oraz akcesoria i części zamienne. Do wszystkich typów urządzeń z kategorii drobnego sprzętu stomatologicznego możliwe jest dobranie części zamiennych oraz akcesoriów. Dostępne w naszym asortymencie urządzenia pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Dobrze dopasowany sprzęt stomatologiczny znacząco poprawia komfort oraz efektywność pracy.

Kategorie
Filtruj
  • 3,00 zł - 19 600,00 zł

Produkty: 370

Końcówki stomatologiczne i ich charakterystyka

W dziale końcówki stomatologiczne wyróżniamy: kątnice, turbiny, prostnice, mikrosilniki oraz szybkozłączki. Turbiny to urządzenia napędzane powietrzem z wysokością obrotową od 200 do 450 tys. obrotów na minutę. Mają zastosowanie przy otwieraniu ubytków, nadawaniu zarysów ubytkom oraz opracowywaniu zębów pod wkłady koronowe. Prostnice natomiast napędzane są mikrosilnikiem, a ich prędkość obrotu zawiera się od 40 do 80 tys. obrotów na minutę. Mają zastosowanie w protetyce i ortodoncji do obróbki protez i aparatów ortodontycznych. Kątnice są zasilane mikrosilnikiem, a ich prędkość obrotu wynosi od 2 do 200 tys. obrotów na minutę. Rodzaje kątnic: 1:1, przyspieszające, zwalniające. W tym dziale znajdują się końcówki stomatologiczne produkowane przez firmy: Chirana, Kavo i W&H.

Szeroki asortyment sprzętu stomatologicznego

W następnej grupie są lampy do polimeryzacji i wybielające. Lampy do polimeryzacji mają na celu światłoutwardzanie materiałów wypełnieniowych, natomiast wybielające przeznaczone są do profesjonalnego wykonywania zabiegów wybielania gabinetowego zębów. Mieszalniki i wstrząsarki to urządzenia, których przeznaczeniem jest pomoc dentyście w obróbce materiałów, czy to w mieszaniu mas wyciskowych, czy w mieszaniu kapsułkowych materiałów. Skalery i piaskarki to urządzenia stosowane w profilaktyce stomatologicznej. Fizjodyspensery mają zastosowanie w implantologii, w czasie zabiegu służą do przygotowania podłoża pod implant. Mają szczególne zastosowanie podczas zabiegów na tkankach twardych, wymagających małych obrotów i jednoczesnego chłodzenia solą fizjologiczną. W osobnym dziale znajdują się urządzenia specjalnie przeznaczone do endodoncji. Są to endometry oraz mikrosilniki endodontyczne. Endometr rzeznaczony jest do o lokalizacji wierzchołka korzenia zęba oraz oznaczenia długości roboczej w trakcie leczenia endodontycznego.