Wkłady koronowo-korzeniowe z metalu
Wykonane z metalu wkłady koronowo-korzeniowe są stosowane w stomatologii, jako trwałe uzupełnienia protetyczne na zębach poddanych leczeniu kanałowemu. Te wkłady są produkowane z różnych stopów metali, w tym metali nieszlachetnych, złota oraz tytanu, i często charakteryzują się metalicznym, żółtawym odcieniem. Istnieje również możliwość ich pozłacania lub pokrycia azotkiem tytanu. Wkłady te, składające się z części korzeniowej oraz koronowej, są na stałe cementowane w korzeniu zęba i służą jako podstawa dla odbudowy korony zęba. Są one szczególnie przydatne przy rekonstrukcji zębów jedno- i wielokorzeniowych. Nasz asortyment obejmuje również wysokiej jakości masy polieterowe od renomowanych producentów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej Meditrans, gdzie znajdą Państwo produkty najwyższej jakości.
Produkty: 19
Wkłady koronowo-korzeniowe "złote" komplet 60 sztuk
Wkłady koronowo-korzeniowe tytanowe komplet
Wkłady koronowo-korzeniowe "złote" komplet 120 sztuk
Wkłady k-k Unimetric zestaw tytanowy 1,0
Wkłady koronowo-korzeniowe Radix-Anker Titanium Integral...
Wkłady tytanowe Flexi Post
- -164,00 zł
Wkłady koronowo-korzeniowe "złote" komplet 240 sztuk
Wkłady koronowo-korzeniowe Radix-Anker Titanium Integral...
Chwilowo niedostępne
Wkłady k-k Unimetric zestaw tytanowy 0,8
Chwilowo niedostępne
Wkłady k-k Europost tytanowe- zestaw startowy
Chwilowo niedostępne
KOMET wkłady koronowo - korzeniowe VARIO X
Chwilowo niedostępne
Wkłady koronowo-korzeniowe Radix-Anker Titanium Refill...
Czym charakteryzują się wkłady koronowo-korzeniowe wykonane z metalu?
Wkłady koronowo-korzeniowe wykonane z metalu są stosowane w celu wzmocnienia struktury korzenia i filaru protetycznego przed wykorzystaniem go w dalszym etapie leczenia protetycznego. Wkłady z metalu inaczej nazywane są również wkładami lanymi, wykonywane są ze stopów metali powszechnie stosowanych w protetyce, to zwykle są stopy chromoniklowe, stopy złota i tytanu w laboratoriach techniki dentystycznej przez technika protetycznego. Przed zastosowaniem wkładu wykonywane jest zdjęcie rentgenowskie, na podstawie którego lekarz oceni stan korzenia i możliwość zastosowania wkładu z metalu, a następnie przeprowadzi leczenie endodontyczne i wypełni kanał korzeniowy. Dają kontrast na zdjęciach rentgenowskich i dlatego umożliwiają ocenę poprawności ich wykonania i osadzenia w korzeniu zęba. Na pierwszej wizycie w momencie przygotowania wkładów, specjalista stomatolog pobiera wycisk korzenia zęba, a dopiero przy następnej wizycie odbywa się cementowanie gotowego układu koronowo-korzeniowego. Do osadzania lanych wkładów koronowo-korzeniowych można użyć cementów mineralnych: fosforanowych, karboksylowych, glassjonomerowych lub cementów adhezyjnych.
Charakterystyka wkładów koronowo-korzeniowych
Wkłady korono-korzeniowe składają się z dwóch części – koronowej i korzeniowej. Część koronowa wystaje ponad korzeń zęba, dzięki czemu umożliwia odtworzenie zniszczonych tkanek korony zębowej poprzez osadzenie na sztyfcie korony protetycznej. Część korzeniowa przyjmuje postać sztyftu umieszczanego w kanale korzeniowym. Wyróżnia się dwa główne rodzaje wkładów koronowo-korzeniowych: uniwersalny z włókna szklanego lub węglowego oraz indywidualny metalowy. Wkłady koronowo korzeniowe są elementami protetycznymi o wysokiej estetyce, co zawdzięczają swojej kolorystce naśladującej naturę. Wkłady koronowo-korzeniowe wykonuje się z materiałów takich jak metal czy włókno szklane. Wkłady koronowe i koronowo-korzeniowe jak większość prac protetycznych wykonujemy na modelach gipsowych uzyskanych z wycisku dostarczonego nam z gabinetu stomatologicznego. Wyciski pod wkłady wykonywane są masą dwuwarstwową silikonową.