Myjki medyczne
Gabinety i kliniki stomatologiczne są miejscem, w którym znajduje się wiele sprzętów wymagających codziennej sterylizacji. Wykorzystywana w nich myjka ultradźwiękowa działa na zasadzie przenoszenia niewidocznych dla ludzkiego oka fal przez wodę, w której znajduje się płyn czyszczący. Brud znajdujący się na powierzchni narzędzi zostaje od nich oddzielony w momencie, gdy dochodzi do implozji mikropęcherzyków w zbiorniku urządzenia. Doskonale czyści i dezynfekuje zarówno aparaty ruchome oraz części aparatów stałych, jak i wykonane z metalu wiertła i narzędzia stomatologiczne, pozwalając zaoszczędzić cenny czas pracy. Dostępne w naszym asortymencie myjki medyczne pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Produkty wysokiej jakości znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.
Produkty: 2
Chwilowo niedostępne
Charakterystyka działania myjek ultradźwiękowych
Myjka ultradźwiękowa może być wykorzystana do czyszczenia oraz dezynfekcji instrumentów i narzędzi stomatologicznych, takich jak: igieł i narzędzi chirurgicznych, czy instrumentów codziennego użytku w gabinetach stomatologicznych. Zasada działania myjek ultradźwiękowych opiera się na pracy specjalnych przetworników, które emitują dźwięki o częstotliwości powyżej 20 kHz. Wprawiają one w ruch płyn umieszczony w zbiorniku oczyszczacza. Narzędzia muszą być całkowicie zanurzone w roztworze myjącym. Instrumenty przegubowe, nożyczki muszą być przygotowywane w stanie otwartym, w celu zminimalizowania pokrywających się powierzchni. Instrumenty wolno układać tylko w koszach/sitach, które nie zakłócają działania ultradźwięków. W myjce ultradźwiękowej nie zaleca się w przypadku lusterek stomatologicznych ze względu na ryzyko uszkodzenia.
Jak działają ultradźwięki wykorzystywane w myjkach medycznych?
Ultradźwięki i ich zastosowanie wykorzystywane jest na wielu płaszczyznach, jako ultradźwięki w kosmetyce, medycynie, czy też w zakładach samochodowych oraz w domach prywatnych. Fale ultradźwiękowe idealnie nadają się sterylizacji narzędzi. Dzięki sterylizacji materiał staje się jałowy, tj. nie posiada żywych drobnoustrojów czy wirusów. Technologia ultradźwiękowa bazuje na przemieszczaniu fal ultradźwiękowych w ośrodku przewodzącym, którym jest woda z dodatkiem płynu czyszczącego. Kiedy dźwięk jest przenoszony przez ośrodek ściśliwy mamy do czynienia ze spójnym przenoszeniem fal dźwiękowych. W wyniku falowania cieczy wytwarzają się na przemian strefy niskiego i wysokiego ciśnienia. Ultradźwięki powodują bowiem u niektórych bakterii, roztoczy i innych drobnoustrojów rozrywanie komórek od wewnątrz.