Akcesoria i sprzęt do obróbki

Kategoria ta obejmuje akcesoria protetyczne wykorzystywane w gabinetach i klinikach stomatologicznych czy laboratoriach protetycznych. Są to m.in. kamienie oraz gumy do obróbki materiałów protetycznych, tarcze zbrojeniowe wzmacniane siatką z włókna szklanego stosowane do cięcia i obróbki stali oraz stopów szlachetnych. Wykorzystywane przy zabiegach uniwersalne pasty polerskie do uzupełnień kompozytowych, wszystkich rodzajów protez akrylowych, jak również koron i mostów z metali szlachetnych czy stopów chromo-kobaltowych. Kategorię uzupełniają końcówki szlifierskie do obróbki stopów chromowo-kobaltowych i odlewów modelowych, separatory do separacji ceramiki czy zestawy narzędzi do opracowania oraz końcowej obróbki materiałów kompozytowych. Dostępne w naszym asortymencie akcesoria i sprzęt do obróbki pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Produkty wysokiej jakości znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 1,00 zł - 661,00 zł

Produkty: 131

Czym charakteryzują się akcesoria i sprzęt do obróbki

Obecnie wykorzystywanych jest szereg akcesoriów protetycznych wspierających i wspomagających codzienną pracę specjalistów oraz techników protetycznych takich jak końcówki szlifierskie do obróbki stopów chromowo-kobaltowych i odlewów modelowych, separatory do separacji ceramiki czy zestawy narzędzi do opracowania oraz końcowej obróbki materiałów kompozytowych. Wykorzystywane przy zabiegach uniwersalne pasty polerskie do uzupełnień kompozytowych, wszystkich rodzajów protez akrylowych. Kategorię uzupełniają kamienie oraz gumy do obróbki materiałów protetycznych, tarcze zbrojeniowe wzmacniane siatką z włókna szklanego stosowane do cięcia i obróbki.

Jakie zastosowanie mają akryle dentystyczne?

Najbardziej popularnym zastosowaniem tego produktu jest wykonywanie akrylowych części w protezach szkieletowych. Jednakże świetnie nadaje się on również do wykonywania całkowitych i częściowych protez osiadających, napraw oraz podścieleń pośrednich wraz z odpowiednimi materiałami do podścieleń, które wykonuje technik dentystyczny w laboratorium po otrzymaniu od stomatologa wycisku na protezie. Materiał akrylowy  jest przeznaczony do licowania koron i mostów a także do wykonywania uzupełnień tymczasowych. Charakteryzuje się on łatwością w przygotowaniu i obróbce, wysoką estetyką dzięki naturalnej kolorystyce, co ma znaczący wpływ na komfort użytkowania przyszłej protezy przez pacjenta. Wystarczy 20-30 minut polimeryzacji, aby otrzymać czystą i estetyczną protezę.