Skalery stomatologiczne

Skaler to urządzenie stosowane przez lekarzy dentystów do usuwania kamienia nazębnego z powierzchni zęba. Kamień nazębny tworzący się na brzegach dziąseł jest doskonałym środowiskiem dla rozwoju drobnoustrojów. Skutkiem gromadzenia się bakterii mogą być choroby próchnicze, a nawet parodontoza. Powoduje to że zabiegi z użyciem skalerów ultradźwiękowych stają się coraz bardziej popularne i powszechnie stosowane. W swojej ofercie proponujemy naszym Klientom skalery wysokiej jakości od sprawdzonych dostawców. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi zabiegi skalingu będą łatwe i przyjemne zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów. Skalery z naszej oferty to znakomita jakość i wygoda obsługi. 

Kategorie
Filtruj
  • 454,00 zł - 14 590,00 zł

Produkty: 15

Na czym polega skaling ?

Skaling polega na usunięciu twardych złogów nazębnych, tj. kamienia nazębnego. Obok piaskowania jest to podstawowy zabieg periodontologiczny. Ze względu na miejsce wykonywania zabiegu wyróżnia się jego dwa rodzaje. Skaling poddziąsłowy polegający na usunięciu kamienia nazębnego, który odkłada się pod powierzchnią dziąseł. Skaling naddziąsłowy polega na usunięciu kamienia z widocznej powierzchni korony zęba. Jest to bardzo popularny zabieg wykonywany u coraz większej liczby pacjentów. Urządzenia te również stosowane są w zabiegach endodontycznych. Skalery są proste w użytkowaniu oraz posiadają duży zakres mocy pracy, co ułatwia dostosowanie urządzenia do każdego przypadku klinicznego. Zabieg wykonywany jest przy pomocy końcówek do skalingu, ich bogata oferta dostępna jest również w naszym sklepie.

Jakie są przyczyny powstawania kamienia nazębnego ? 

Kamień nazębny to twardy osad o ciemnym zabarwieniu. Jego powstawanie spowodowane jest zwapnieniem warstwy płytki nazębnej. Kamień nazębny jest dobrym środowiskiem dla rozwoju bakterii, którym sprzyja nieodpowiednia higiena jamy ustnej, palenia papierosów czy picie kawy i herbaty. Bakterie i osad, który powstaje jest główna przyczyną chorób próchniczych, parodontozy i innych chorób dziąseł. Kamień osadza się na w trudnodostępnych miejscach w okolicach szyjek zębowych. Skalery stomatologiczne służą do zabiegów skalingu, który ma usuwać tego rodzaju złogi. Skaling naddziąsłowy wykonywany jest zazwyczaj przy pomocy skalerów ultradźwiękowych. Na koniec wykonywanego zabiegu należy dokonać polerowania zęba, aby kamień nie gromadził się ponownie. Można do tego użyć past profilaktycznych

Co po skalingu ? 

Skaling polega na usunięciu z powierzchni zębów złogów kamienia nazębnego. Do profesjonalnego skalingu stosuje się narzędzia dentystyczne i mechaniczne, takie jak skaler ultradźwiękowy (przykłady: Skaler Woodpecker DTE D600 lub Skaler wolnostojący EMS PIEZON) oraz narzędzia ręczne. Po skalingu, można wykonać bezbolesny zabieg piaskowania, który pomoże w usunięciu osadu na powierzchni zębów i przebarwień pochodzących ze spożywania pokarmów i napojów. W tym celu należy zastosować piaskarkę – urządzenie mechaniczne tworzące strumień czyszczącego piasku pod ciśnieniem. Dzięki temu usuwane są zanieczyszczenia z nawet najbardziej niedostępnych miejsc. Do zabiegu można stosować piaski o różnej wielkości cząsteczek, np.: Piasek do piaskarki EMS Classic Comfort 40µm (dostępny w wielu smakach) czy piasek KaVo PROPHYpearls 60μ - 70μ (różne smaki).