Piece protetyczne do wygrzewania pierścieni

Piece do wygrzewania pierścieni to specjalistyczne urządzenia mające swoje zastosowanie w protetyce dentystycznej. Piece przeznaczone są do prac wymagających precyzyjnego pomiaru temperatury w tym do wygrzewania, spopielania, topienia, wypalania zanieczyszczeń, wygrzewania form odlewniczych w laboratoriach protetycznych, obróbki cieplnej metali czy wypalania drobnej ceramiki. Piece protetyczne podzielić można na dwie grupy, piece do wygrzewania pierścieni oraz piece do porcelany. Dostępne w naszym asortymencie piece protetyczne pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Wysokiej jakości urządzenia protetyczne znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie

Produkty: 2

Charakterystyka pieców protetycznych do wygrzewania pierścieni

Nowoczesne piece do wygrzewania pierścieni charakteryzują się zastosowaniem wysokiej jakości izolacyjnych materiałów ogniotrwałych oraz posiadają zespół grzejny z zainkludowanymi grzałkami oraz dedykowanymi płytkami grzejnymi. Obudowy ze stali nierdzewnej zapewniają urządzeniom niezawodną i wydajną pracę, idealną do profesjonalnych laboratoriów protetycznych. Moduły komory muszą być twarde i jednolite, zazwyczaj powstają one w wyniku formowania pod wysokim ciśnieniem. Wnętrza komory oraz grzałki odporne są na mechaniczne uszkodzenia i działaniem agresywnych gazów. Komory pieców są ogrzewane z 4 stron, co zapewnia podczas pracy równomierne rozłożenie ciepła. Mufy pieców zbudowane są najczęściej z jednego kawałka, dzięki czemu zapobiega to punktowej utraty ciepła. Standardowym czasem nagrzewania pieców jest okres  60 minut, z możliwością rozgrzewania do 900 stopni.

Na czym polega technika tłoczenia?

Technika tłoczenia zwana również techniką prasowania  jest charakterystyczna dla wykonywania stałych uzupełnień protetycznych z ceramiki szklanej. W systemie tym można wykonywać zarówno korony, jak i mosty protetyczne. Ceramika tłoczona dostarczana jest w postaci gotowych, wstępnie spieczonych prefabrykatów. Bloczki materiałów do tej technologii wykonywane są z ceramiki leucytowej oraz dwukrzemowo-litowej. Uzupełnienia wykonywane są metodą traconego wosku. Woskowe modele podbudowy lub pełnokonturowego uzupełnienia są wykonywane z wosku odlewniczego. Następnie woskowe modele są zatapiane w specjalnym pierścieniu przy użyciu masy osłaniającej. Po wypaleniu wosku uplastyczniony termicznie bloczek materiału ceramicznego zostaje wtłoczony do powstałej formy.  Wytłoczone formy mogą być gotowymi uzupełnieniami lub stanowić podbudowę do dalszego licowania ceramiką tradycyjną.