Dłuta pneumatyczne

Dłuta pneumatyczne

W tej kategorii znajdują się urządzenia i narzędzia protetyczne wykorzystywane w gabinetach oraz klinikach stomatologicznych czy laboratorium protetycznym. Dłuta pneumatyczne wykorzystywane przy oswobodzeniu wszystkich precyzyjnych prac protetycznych, jak również jako ręczne narzędzie do zdejmowania koron i mostów czy do usuwania stałych protez (jedno- lub wieloczęściowych). Dłuto pneumatyczne stało się ekonomiczną alternatywą dla szczypiec lub młotka i dzięki temu specjalista może zmniejszyć ryzyko pęknięcia protezy. Dostępne w naszym asortymencie dłuta pneumatyczne pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Wszystkie te produkty znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie

Produkty: 7

Dłuta pneumatyczne i ich charakterystyka

Dłuta pneumatyczne stosowane są do wybijania z gipsu protez akrylowych i odlewów z masy ogniotrwałej w pracowniach protetycznych, jak i przy oswobodzeniu wszystkich precyzyjnych prac protetycznych, zdejmowania koron oraz mostów czy do usuwania stałych protez (jedno- lub wieloczęściowych). Przez ciśnienie powietrza wprawiany jest w ruch tłok. Tłok uderza następnie w zainstalowane dłuto, które przekazując dalej powstałą energię, pozwala na wykonanie procesu wybijania. Ruch powstaje wyłącznie w wyniku działania sprężonego powietrza. Urządzenia pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy dzięki wysokowydajnemu, a jednocześnie niezwykle delikatnemu oswabadzaniu metalowych odlewów czy protez. Ergonomiczny kształt zapewnia pewne uchwyt oraz wysoki komfort pracy. Niewielkie przenoszenie drgań do stawów zapewnia maksymalną ochronę zdrowia podczas zabiegu.

Dłuta pneumatyczne – zalety

Pneumatyczne dłuta odznaczają się masywną konstrukcją, jak również dużą siłą uderzenia i minimalnym przenoszeniem wibracji. Urządzenie nie wymaga cyklicznej konserwacji, dzięki czemu specjaliści nie muszą poddawać urządzenia specjalnym procedurą. Niewątpliwą zaletą nowoczesnych dłut pneumatycznych jest bezstopniowa regulacja mocy, która umożliwia również regulację w czasie pracy urządzenia. Podczas wymiany przecinaka nie są potrzebne specjalistyczne narzędzia, co oznacza prostsze użycie urządzenia. Dzięki dużemu ciężarowi oraz szybkiej częstotliwości tłoka urządzenia zapewniają większą siłę uderzenia i znacznie spokojniejszą pracę. Za pomocą bezpiecznego sprzęgła szybko działającego, ułatwia to specjalistą sprzęganie i wyprzęganie.