- -4,00 zł
Druty ortodontyczne, siatki i łuki
W tej kategorii produktów znajdują się akcesoria protetyczne, takie jak wzmacniające siatki na bezzębie do protez akrylanowych, śruby ze stali szlachetnej do przesuwania zębów w poprzek łuku zębowego, klamry z kotwiczką kulkową wykonane ze stali nierdzewnej, druty woskowe, tytanowe oraz ze stali, siatki wzmacniające czy łuki protetyczne. Produkty stosowane są w dziedzinach ortodoncji, ortopedii szczękowej i protetyki. Dostępne w naszym asortymencie druty ortodontyczne, siatki i łuki pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Produkty wysokiej jakości znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.
Produkty: 29
Chwilowo niedostępne
Chwilowo niedostępne
Chwilowo niedostępne
Chwilowo niedostępne
Jakie wyróżniamy rodzaje uzupełnień w protetyce stomatologicznej?
W protetyce stomatologicznej istnieją dwa główne rodzaje uzupełnień protetycznych: stałe i ruchome. Protezy ruchome służą do uzupełniania ubytków w sposób nieinwazyjny. Przy bezzębiu stosowane są protezy całkowite – zazwyczaj akrylowe. Odbudowują uzębienie w całym łuku zębowym. W przypadku protez całkowitych dolnych często wskazane jest wszczepienie dwóch implantów, które zapobiegają nadmiernej ruchomości protezy. Każda z tych grup składa się z różnych rodzajów uzupełnień. Do uzupełnień stałych zalicza się: wkłady koronowo-korzeniowe, wkłady koronowe, licówki, korony, mosty, endokorony, wkłady i nakłady (nlay, onlay, overlay). Do uzupełnień ruchomych zaliczamy: protezy szkieletowe, protezy osiadające częściowe i całkowite, protezy oparte na koronach teleskopowych (na zębach własnych lub na implantach - overdenture), prace kombinowane (na zasuwach, zatrzaskach, zaczepach kulowych).
Sposoby, jakie stosowane są w przypadku pękającej lub łamiącej się protezy
Jednym z częstszych problemów u pacjentów jest pękająca, lub łamiąca się proteza. Naprawa protezy stałej jest konieczna, w przypadku uszkodzeń w koronach. Natomiast naprawa protezy ruchomej jest konieczna, gdy np. dojdzie do złamania uzupełnienia. Jeśli proteza uległa pęknięciu, najczęściej zostaje wzmocniona specjalistycznym materiałem protetycznym. Do naprawy protezy stosuje się siatkę lub metalowy łuk wtapiany w tworzywo, z którego wykonano protezę. Sposobem na naprawę protez może być również włożenie do wewnątrz protezy kawałka mocnego materiału. Jest to najczęściej specjalistyczny drut protetyczny. Jeżeli trzon protezy jest dość cienki, można zastosować kawałek specjalistycznej metalowej siatki wzmacniającej w odpowiednie miejsce, które jest obciążone i narażone na złamania.