Zabawki do gabinetu stomatologicznego

Zabawki do gabinetu stomatologicznego

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym jest niesamowicie ważna, to od jej przebiegu zależy dalsze nastawienie do kolejnych wizyt i leczenia.  Kojarząca się z bólem i nieprzyjemnym dźwiękiem borowania w zębach wizyta w gabinecie stomatologicznym, nie budzi zaufania wśród młodych pacjentów. Wiele małych pacjentów trafia na fotel dentystyczny, dopiero  w momencie, gdy stan zębów wymaga interwencji dentystycznej. Na rynku dostępne jest wiele specjalnie dedykowanych produktów i materiałów, które pomagają specjalistą podczas wizyt najmłodszych pacjentów. Są to m.in. zgadywanki, naklejki dzielnego pacjenta czy breloki. Dostępne w naszym asortymencie zabawki pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Produkty, które umilą każdą wizytę najmłodszych pacjentów znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 13,00 zł - 127,00 zł

Produkty: 32

Wizyta młodych pacjentów u stomatologa

Najważniejszą rolę odgrywają w niej niewątpliwie rodzice, którzy powinni dopilnować, by pierwsza wizyta odbyła się bez większych komplikacji oraz złych i nieprzyjemnych wspomnień. Przed każdą wizytą należy porozmawiać z dzieckiem, wyjaśnić mu, jaki jest cel wizyty, jak będzie ona przebiegać oraz dlaczego tak istotne jest dbanie o zęby. Za pomocą różnych materiałów rodzice mogą przygotować swoje pociechy do wizyty u specjalisty poprzez wspólną zabawę w domu. Coraz częściej spotykaną i stosowaną praktyką wśród gabinetów oraz klinik stomatologicznych stała się wizyta adaptacyjna, podczas której dzieci oswajają się z gabinetem stomatologicznym i personelem. Wizyta powinna odbywać się, gdy dziecko nie odczuwa jeszcze bólu zęba. Ból najczęściej sprawia, że u dziecka wytwarza się negatywne nastawienie do stomatologa i ewentualnego dalszego leczenia. Należy pozwalać dzieciom na zabranie do gabinetu ulubionej maskotki, dodając im tym samym odwagi i pewności siebie.

Jak przygotować młodych pacjentów na wizytę u stomatologa?

Najlepszym sposobem jest rozpoczęcie wizyt w gabinecie stomatologiczny już od najmłodszych lat. Dzięki temu dziecko będzie już oswojone z gabinetem stomatologicznym, a najlepiej również z lekarzem. Dlatego warto też wybrać się już na pierwszą wizytę do lekarza, u którego wizyty będą kontynuowane czy też na wizytę adaptacyjną. Przede wszystkim należy w sposób zrozumiały dla dziecka wytłumaczyć konieczność odbycia wizyty, a lekarz szczegółowo opisze jej przebieg. Branie udziału we wszelkich zajęciach profilaktycznych połączonych z zabawą, dzięki nim dziecko nabiera prawidłowych nawyków dbania o zęby, poznaje gabinet stomatologiczny i jego wyposażenie oraz zdobywa wiele cennych wiadomości z zakresu dbania o zęby. Przede wszystkim nie wolno dzieci straszyć wizytą u dentysty czy też samym specjalistą. Warto pamiętać o pochwale czy nagrodzie, w  ten sposób przy następnej wizycie dziecko będzie chciało być równie dzielne. Obok umilających dzieciom wizytę akcesoriów w naszym sklepie można znaleźć inne materiały do codziennej higieny jamy ustnej (m.in. pasty dla dzieci, szczoteczki ze specjalnym włosiem) przeznaczone dla dzieci, a także różnokolorowe kompozytu czy cukierki.