Płyny do płukania zębów, jamy ustnej

Płyny do płukania jamy ustnej

Poprawna higiena jamy ustnej składa się przede wszystkim ze szczotkowania i nitkowania, ale w zależności od potrzeb może zostać uzupełniona o płyny do płukania jamy ustnej, stanowiąc cenny dodatek do codziennej pielęgnacji zębów i dziąseł. Podobnie chronią przed rozwojem próchnicy, zapaleniem dziąseł czy przyzębia. Płyny uzupełniają codzienną higienę jamy ustnej, gdyż docierają do przestrzeni, w które może nie zmieścić się włókno szczoteczki do zębów, co zwiększa działanie w miejscach szczególnie narażonych na gromadzenie się płytki nazębnej i choroby dziąseł. Płukanki przywracają też uczucie świeżości. W ofercie  sklepu Meditrans znajdują się płukanki najwyższej jakości, pochodzące od cenionych i zaufanych producentów.

Kategorie
Filtruj
  • 12,00 zł - 429,00 zł

Produkty: 36

Jakie rodzaje płynów do płukania jamy ustnej wybrać?

Płyny do płukania jamy ustnej zawierać mogą różne substancje, które skupiają się na odmiennym działaniu i różnych celach. Odpowiednio dobrany płyn zależny jest od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć i jakie schorzenia występują w obrębie tkanek jamy ustnej. Możemy wyróżnić płyny o działaniu: zapewniającym świeży oddech na długo po umyciu zębów, zapobiegającym powstawaniu próchnicy, wspomagającym działanie wybielające, dla wrażliwych zębów i dziąseł, co zapobiega powstawaniu nadwrażliwości, płyny chroniące dziąsła, co pozwala zapobiec wystąpieniu paradontozy, nawilżające jamę ustną, co zapobiega suchości wewnątrz niej, służące do jeszcze skuteczniejszego czyszczenia zębów podczas noszenia aparatu ortodontycznego, sprawiające, że szybciej goją się rany i podrażnienia, które mogły powstać w wyniku przeprowadzania zabiegów takich jak otwarte kiretaże czy implantacja.

Charakterystyka użycia płynu do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania składa się z fluoru, soli cynku oraz związków amoniowych. Substancje te wpływają pozytywnie na zapobieganie powstawaniu próchnicy czy tworzeniu się przebarwień. Uodparniają również szkliwo na związki bakteryjne i pomagają na dłużej zachować świeży oddech. Stosowanie go regularnie pozwoli na zauważenie efektów działania płynu. Najlepszą formą stosowania płynu jest płukanie jamy ustnej dwa razy dziennie, trzymając w ustach płyn przez co najmniej 30 sekund, aby płyn zadziałał we wszystkich rejonach jamy ustnej. Płyn do płukania jamy ustnej można stosować na kilka sposobów. Można płukać jamę ustną przed szczotkowaniem zębów w celu rozmiękczenia płytki nazębnej, którą następnie usunie się poprzez szczotkowanie. Dobrym pomysłem jest również płukanie jamy ustnej po szczotkowaniu zębów w celu wzmocnienia działania pasty.