Zgrzewarki stomatologiczne

Zgrzewarki służą do szybkiego i wygodnego zgrzewania rękawów papierowo-foliowych oraz pakietów do sterylizacji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, elektronicznych rozwiązań uzyskujemy szczelny, solidny zgrzew. Zgrzewarki do autoklawu wykonane są z wysokiej jakości komponentów i elementów, dzięki którym są solidne, wytrzymałe i skuteczne przez długie lata. Zgrzewanie następuje poprzez uruchomienie dźwigni zaprojektowanej, tak by zgrzewarka zajmowała możliwie najmniej miejsca. Najlepszą metodą zapobiegania infekcjom i zakażeniom jest sterylizacja instrumentów w autoklawach, co pozwoli we właściwy sposób przechowywać wyjałowione narzędzia, by te nie były na żadne zanieczyszczenia. Dostępne w naszym asortymencie zgrzewarki pochodzą od cenionych i renomowanych producentów.

Kategorie
Filtruj
  • 1 490,00 zł - 3 184,00 zł

Produkty: 3

Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Zgrzewarka Seal 2

Cena 3 647,00 zł
Powiadom o dostępności

Chwilowo niedostępne

Jakie właściwości powinny posiadać zgrzewarki?

Zgrzewarki o kompaktowej budowie są niezwykle pomocne w przygotowaniu pakietów papierowo-foliowych, które są później przeznaczone do sterylizacji narzędzi w autoklawie. Zgrzewarki do autoklawu wykonane są z wysokiej jakości komponentów i elementów, dzięki którym są solidne, wytrzymałe i skuteczne przez długie lata. Przeprowadzenie sterylizacji w pakietach to najchętniej wybierana z metod, ponieważ jest ona efektywna, bezpieczna i przede wszystkim wygodna. Taka sterylizacja umożliwia przechowywanie sterylnych narzędzi przez dłuższy czas po przeprowadzonym procesie, a wspomniana zgrzewarka do rękawów foliowych może być wykorzystywana do zamykania rękawów w rolkach o różnych szerokościach.

Dlaczego sterylizacja narzędzi jest konieczna?

Sterylizacja narzędzi używanych w gabinetach jest obecnie obowiązkiem narzucanym przez prawo. Bezpieczny sprzęt gwarantuje właściwy poziom czystości mikrobiologicznej. Poziom czystości mikrobiologicznej zapewnia zastosowanie narzędzi i sprzętu jednorazowego oraz profesjonalnie zdekontaminowanego. Dekontaminacja jest procesem niszczenia biologicznych czynników chorobotwórczych poprzez: mycie, dezynfekcję i sterylizację. Nieoczyszczone dokładnie narzędzia mogą przenosić się różnego rodzaju drobnoustroje i bakterie, które w konsekwencji mogą prowadzić do tego, że pacjent albo pracownik zarazi się niebezpieczną chorobą. Wśród tych najczęściej wymienianych, można wskazać, chociażby gronkowca, czy grzybicę, ale nie można zapominać o tym, że użytkowanie, chociażby niewyjałowionej igły może doprowadzić nawet do zarażenia wirusem HIV.