Endometry stomatologiczne

Endometry stomatologiczne

Endometr to urządzenie elektroniczne, które działa na zasadzie pomiaru różnic oporów prądu między kanałem korzeniowym a kością. Umożliwia to precyzyjne określenie długości korzenia zęba. Praca z endometrem ułatwia pracę specjalisty i zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań w leczeniu kanałowym. Mamy przyjemność zaprezentować Państwu wyselekcjonowane przez nas urządzenia. Zdajemy sobie sprawę, że czas w leczeniu klinicznym jest bardzo cenny, dlatego staramy się dostarczać najlepszej jakości sprzęt i materiały. Dostępne w naszym asortymencie endometry pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Wszystkie te produkty znajdą Państwo na stronie sklepu stomatologicznego Meditrans. W razie potrzeby nasi specjaliści pomogą w doborze odpowiedniego wyposażenia każdego gabinetu.

Endometry stomatologiczne - e-meditrans.pl
Kategorie
Filtruj
  • 348,00 zł - 3 865,00 zł

Produkty: 7

Jakie elementy składają się na endometr stomatologiczny ?

Urządzenie składa się z wyświetlacza, sygnalizatora i dwóch elektrod – biernej i czynnej. Czynna elektroda to element montowany na pilniku, który wprowadza się do kanału zęba, a elektroda bierna to klips, który należy założyć na wargę pacjenta. Endometry posługują się dwoma częstotliwościami prądu. Organizm jest słabym przewodnikiem dla prądu o małej częstotliwości, natomiast dla dużej dobrym, co za tym idzie różnica oporów w początkowej części kanału jest niewielka, a przy końcu największa. W ten sposób lekarz stomatolog  jest w stanie stwierdzić czy udrażnianie kanału korzeniowego zostało zakończone czy należy pracować dalej. Profesjonalne i zaawansowane urządzenia endodontyczne nowszej generacji  jakimi są endometry wyposażane są w funkcje Root Vizard umożliwiającą obserwację przesuwającego się narzędzia wzdłuż opracowywanego kanału przez stomatologa, jak również funkcję Root Zoom, dzięki której możliwe jest powiększenie obrazu przywierzchołkowej części zęba. 

Dlaczego badanie endometrem jest bardziej bezpieczne dla pacjenta ? 

 Samo leczenie endodontyczne, jak również badanie endometrem należy wspomóc wykonaniem zdjęć radiologicznych, ponieważ nie zawsze badanie endometrem jest w pełni zgodne z rzeczywistością. Mierzenie długości kanału i głębokości na jakiej się znajduje za pomocą endometru jest bardzo bezpieczne dla pacjenta oraz całkowicie bezbólowe. Pilnik endometru docierający odpowiednio do otworu fizjologicznego (charakterystycznego przewężenia wewnątrz kanału korzeniowego), do którego sięga właściwa miazga, słyszymy za pomocą sygnalizatora dźwiękowego, jak również światłnego.  Każde kolejno wykonane badanie nie obciąża pacjenta, jest to szczególnie ważne dla kobiet w ciąży oraz dzieci, podatnych na działanie czynników zewnętrznych. Ponadto trakcie trwania zabiegu można dokonać wielu pomiarów,  przez co opracowanie jest bardziej precyzyjne i nie ma potrzeby na wykonywanie wielu zdjęć rentgenowskich. Dlatego dobrej jakości urządzenie jest bezpieczne dla pacjenta i dla lekarza oraz znacząco wpływa na komfort.