Końcówki mieszające

W stomatologii często wykorzystywane są różne akcesoria do przygotowania materiałów, które następnie mają swoje zastosowanie w zabiegach stomatologicznych. Wśród nich znajdują się akcesoria takie jak końcówki mieszające, które uzupełniają cały system precyzyjnego aplikowania materiałów stomatologicznych. Akcesoria wykorzystuje się do mieszania i zarabiania kompozytów, cementów czy mas. Akcesoria można dobrać według rozmiaru, a także według przeznaczenia. Końcówki mieszające spełniają międzynarodowe standardy higieny, są sterylne i zapewniają najwyższe bezpieczeństwo podczas różnych zabiegów. Dostępne w naszym asortymencie końcówki pochodzą od cenionych i renomowanych producentów. Produkty wysokiej jakości znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 14,00 zł - 891,00 zł

Produkty: 61

Charakterystyka końcówek stomatologicznych

W gabinetach i klinikach stomatologicznych końcówki mieszające to profesjonalne akcesoria, dzięki którym wykonywane zabiegi stają się bardziej optymalne oraz precyzyjne. Końcówki mieszające służą do mieszania mas, cementów, kompozytów i preparatów stosowanych m.in. w stomatologii i protetyce. Końcówki ze względu na przeznaczenie są oznaczone poszczególnymi kolorami np. do danego rodzaju kompozytu lub innych materiałów. Zapewniają automatyczne dozowanie i mieszanie preparatów, dzięki czemu masa zostanie odpowiednio oraz dokładnie wymieszana, przynosząc zamierzony efekt podczas zabiegu. Podczas zabiegów wykorzystywane są końcówki takie jak: Końcówki do systemów wiążących, mieszania materiałów stomatologicznych, łączących się z urządzeniami, do tworzenia mostków, koronek oraz różnego typu wypełnień ubytków.

Mieszalniki do mas wyciskowych

Urządzenia do mas wyciskowcyh to ogromne ułatwienie w pracy każdego dentysty. Są to urządzenia do mieszania alginatów oraz gipsów, a także do mas sylikonowych typu A Mieszalniki sprawiają, że masa jest jednolita o wysokiej jakości i bez pęcherzyków powietrza. Automatyczne mieszanie gwarantuje wykonywanie precyzyjnie dopasowanych uzupełnień.  Przezroczysta osłona z tworzywa sztucznego umożliwia przeglądanie zarówno używanego materiału, jak i poziomu pozostającego w naboju. Wyciskanie wszystkich typów materiałów wyciskowych jest higieniczne i czyste, a wymiana pojemników i końcówek mieszających jest łatwa. Wybrane modele pozwalają dozować odpowiednią ilość materiału, co zwiększa ekonomiczność w pracy specjalisty oraz personelu gabinetu stomatologicznego.