Okulary stomatologiczne

Okulary stomatologiczne

Ochronne okulary stomatologiczne w gabinecie dentystycznym powinny stanowić podstawowy element wyposażenia. Dzięki okularom chronimy swój wzrok oraz oczy przed dostaniem się do nich wszelkich resztek materiałów powstałych przy różnych zabiegach, np. przy poszerzaniu czy opracowywaniu wypełnień. Oczy są również furtką przez, którą do naszych organizmów mogą przedostawać się groźne drobnoustroje. Dlatego warto je jak najlepiej chronić. Oferujemy szeroki wybór okularów ochronnych stomatologicznych tylko od sprawdzonych dostawców. Wieloletnie doświadczenie w branży dentystycznej każe kłaść wyjątkową ostrożność w dobieraniu produktów, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zdrowia pacjentów i personelu.

Kategorie
Filtruj
  • 17,00 zł - 57,00 zł

Produkty: 11

Przed jakimi zagrożeniami chemicznymi chronią okulary stomatologiczne ?

W codziennej pracy w gabinecie stomatologicznym lekarz jest narażony na wiele czynników mogących uszkodzić narząd wzroku. Wśród tych czynników wyróżniamy: chemiczne, mechaniczne, termiczne, uszkodzenia czynnikami biologicznymi, a także działaniem promieniowania elektromagnetycznego przed którymi mogą chronić okulary ochronne. Warto pamiętać, że na działanie szkodliwych substancji są narażeni zarówno członkowie personelu jak i pacjenci. Wśród najgroźniejszych czynników chemicznych należy wymienić oparzenia zasadami, które powodują martwicę rozpływną tkanek. Uszkodzenia postępują bardzo szybko i zależą od stężenia i rodzaju preparatu, jego pH i czasu do udzielenia pomocy. Dwie najbardziej powszechne substancje to: podchloryn sodu oraz wodorotlenek wapnia. Pierwszy stosuje się do płukania kanałów korzeniowych, natomiast drugi przeznaczony jest do dezynfekcji tychże kanałów (częściej występuje w postaci żelu niż roztworu). Nasze dłonie będą chronione przez rękawiczki diagnostyczne, natomiast wzrok chronić będą okulary dentystyczne.

Inne zagrożenia i jak się przed nimi chronić ?

W odróżnieniu do oparzeń zasadowych, których rozwój może mieć miejsce nawet po usunięciu szkodliwego czynnika oparzenia kwasami są natychmiastowe i tworzą najcięższe uszkodzenia. W wyniku działania kwasów powstaje martwica skrzepowa. W stomatologii najczęściej stosowanymi kwasami są: wytrawiacze do tkanek zęba (kwas fosforowy) oraz wytrawiacze porcelany (kwas fluorowodorowy). Pierwsza pomoc w tym przypadku to przepłukanie miejsca poparzenia solą fizjologiczną lub bieżącą wodą. Innym rodzajem uszkodzeń są uszkodzenia po kontakcie z preparatami wybielającymi, znieczuleniami, rozpuszczalnikami itp. Aby chronić się przed nieprzyjemnymi sytuacjami powinniśmy przede wszystkim zachować ostrożność w trakcie wykonywania jakichkolwiek zabiegów. Jednak w życiu zdarzają się sytuacje, które mimo najlepszych starań potrafią zaskoczyć, dlatego zawsze należy pamiętać o rękawicach diagnostycznych, okularach stomatologicznych, maseczkach ochronnych i odpowiednim wyposażeniu gabinetu w preparaty do dezynfekcji. W naszym sklepie znajdziesz okulary ochronne stomatologiczne w bardzo atrakcyjnych cenach.