Kompozyty stomatologiczne Flow

Kompozyty FLOW

Kompozyty światłoutwardzalne Flow to nowoczesne materiały służące do wykonywania wypełnień. Charakteryzuje je płynna konsystencja, która ułatwia m.in. dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Kompozyty Flow są materiałem bardzo estetycznym ze znakomitą charakterystyką płynności, co sprawia, że praca z nimi jest bardzo wygodna. Pacjentowi zapewniają zaś trwałe i estetyczne, gdyż w zasadzie niewidoczne, wypełnienie ubytku. W naszej ofercie znajdują się starannie stworzone materiały od renomowanych producentów w szerokim wyborze kolorów. Firma Meditrans dokłada wszelkich starań, aby dostarczane materiały pochodziły z najlepszych źródeł i zapewniały najwyższą jakość.

Kategorie
Filtruj
  • 21,00 zł - 1 248,00 zł

Produkty: 77

W jakich sytuacjach stosować kompozyty typu Flow ?

Wypełnienie  kompozytowe typu FLOW stosuje się do mikroinwazyjnych ubytków klasy I, II, III, wypełnianie ubytków klasy IV, V, wypełnienia przyszyjkowe, krawędziowe, styczne, licówki bezpośrednie. Kompozyt stomatologiczny, jako materiał podkładowy – zapewnia sprężystość warstwy podkładowej oraz odbudowuje zęby mleczne, a także stosuję się go do uszczelniania bruzd. Doskonała aplikacja kompozytu pozwala na stosowanie w ubytkach przydziąsłowych a także na poddziąsłowych. Kompozyty typu FLOW  nadają się m.in. do szybkiego wypełniania ubytku przed końcowym wymodelowaniem powierzchni żujących kompozytami stałymi. Mogą również służyć do wykonania pierwszej warstwy wypełnienia, jeśli dostęp do ubytku jest trudny. Znajdują zastosowanie w tymczasowym szynowaniu zębów. Wykorzystanie zasad adhezji w połączeniu z techniką iniekcji kompozytu pozwala na zwiększenie precyzji  i przewidywalności  leczenia, a w rezultacie znacznie skraca czas pracy lekarza.

Kiedy warto wybrać kompozyt typu Flow ?

Technika pracy bez użycia klasycznych podkładów cementowych, w której cały ubytek wypełnia się kompozytem w kolorze otaczających tkanek, stała  się standardem postępowania. W celu skrócenia czasu pracy materiałem złożonym, podczas wypełniania rozległych ubytków należy zastosować metodę pokrywania dna ubytku tkanek twardych zęba kolejnymi warstwami płynnego materiału złożonego typu flow. Nie wymaga ona dodatkowych czynności, ograniczając się jedynie do polimeryzacji jego kolejnych warstw. Skraca do niezbędnego minimum czas pracy materiałem złożonym. Dzięki swojej konsystencji służą jako elastomery i zabezpieczają przed skurczem polimeryzacyjnym, co eliminuje deformację guzków oraz mikroprzeciek brzeżny.

Właściwości Kompozytu Flow

Najnowsze osiągnięcia techniczne użyte w procesie produkcji dostępnych na rynku materiałów złożonych typu FLOW umożliwiają całkowite wypełnienie ubytku kompozytem płynnym, samoadhezyjnym bez konieczności nakładania ostatniej warstwy kompozytu o konsystencji stałej, a także stosowania osobnego systemu wiążącego. Uproszczona procedura pozwala osiągać doskonałe wyniki. Jego uniwersalne działanie oraz unikalne właściwości samoadhezyjne zapewniają nowe możliwości w szerokiej gamie zastosowań i sytuacji klinicznych. Płynne kompozyty światłoutwardzalne pomagają w redukcji nadwrażliwości pozabiegowych. Charakteryzują się łatwością stosowania, pozwalając na szybkie utwardzanie światłem lampy polimeryzacyjnej. Doskonała integralność brzeżną i zminimalizowanie występowania pustych przestrzeni, przez co obniża się współczynnik występowania mikroprzecieku.