Zestawy wierteł dentystycznych

W stomatologii zestawy wierteł są podstawowym elementem wyposażenia gabinetów i klinik stomatologicznych czy pracowni protetycznych. Wiertła charakteryzują się zróżnicowanym kształtem, dzięki czemu mogą być stosowane podczas wielu zabiegów. Zawartość takich zestawów będzie pomocna zarówno doświadczonym endodontom podczas zabiegów endo i reendo, jak również lekarzowi wykonującemu podstawowe procedury takie jak przygotowywanie zębów pod korony oraz preparacji stopni zwarciowych, ubytków czy przecięcie korony, amalgamatu. Dostępne w naszym asortymencie zestawy wierteł pochodzą od cenionych oraz renomowanych producentów. Wysokiej jakości wiertła znajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Meditrans.

Kategorie
Filtruj
  • 189,00 zł - 297,00 zł

Produkty: 6

Charakterystyka zestawów wierteł wykorzystywanych w stomatologii

W każdym gabinecie  czy klinice stomatologicznym niezbędne są produkty i instrumenty pozwalające  zapewnić jak najskuteczniejszą i optymalną pracę specjalistów, stając się standardem w branży stomatologicznej. Wykorzystywane wiertła w zestawach to m.in. gruboziarniste wiertła diamentowe służące do przygotowania dostępu do komory zęba, pozwalając usunąć miazgę oraz opracować ściany komory bez uszkodzeń dna komory. Zestaw wierteł do gingiwektomii przeznaczony do uwidocznienia brzegu preparacji tkanek twardych zęba w przypadku nadmiaru tkanek miękkich uniemożliwiających prawidłową izolację i adhezję. Wiertła z węglika spiekanego z bezpiecznym wierzchołkiem otwierające komorę zęba po wstępnej penetracji bez ryzyka perforacji ścian i dna komory oraz ścianek bocznych kanału korzeniowego czy wiertła do separowania korzeni, oraz usuwania złamanych części korzeni.

Czym charakteryzują się wiertła stosowane w stomatologii?

Wiertła z węglika spiekanego są wysoce efektywne przy pracy z wyższymi obrotami. Ich żywotność jest znacznie dłuższa niż w przypadku wierteł wykonanych ze stali. Posiadają również więcej krawędzi tnących i są bardziej zróżnicowane. Przeznaczone są do pracy z metalem i zębiną. Wiertła diamentowe cechują się wysoką twardością i trwałością. Wiertła z nasypem diamentowym odznaczają się dużą uniwersalnością, są najbardziej uniwersalnymi z wierteł stomatologicznych. Odpowiednio dobrany nasyp pozwala na pracę zarówno przy wygładzaniu powierzchni szorstkich, jak i przy obróbce materiałów twardych. Występują one w zróżnicowanych kształtach, takich jak: kulkowe, stożkowe czy szczelinowe. Wiertła mogą być używane razem z prostnicą o długim i gładko zakończonym trzonie. Wiertła do kątnicy czy turbiny o krótszym i naciętym na końcu trzonem.